Za početak - pobeda Fenera u Kazanju

Tim Željka Obradovića "otvorio" evroligaško kolo trijumfom u Rusiji, 86:81.

Za početak - pobeda Fenera u Kazanju Izvor: MN PRESS

Naporna nedelja za evroligaše započeta je u Kazanju gde je Fenerbahče ostvario 12. pobedu i bar nakratko zauzeo četvrto mesto tabele.

Ekipa Željka Obradovića vodila je od početka do kraja, samo u dva navrata dopuštala domaćinu da izjednači i uspešno sprečila neizvesnu završnicu.

UNIKS - FENERBAHČE 81:86 (15:22, 19:17, 26:29, 21:18)

Luiđi Datome postigao je 18 poena, Bogdan Bogdanović 16 za pola sata u igri, a Jan Veseli 15 u trijumfu ekipe Željka Obradovića na najudaljenijem evroligaškom gostovanju.

Nikola Kalinić igrao je malo manje od deset minuta i postigao dva poena, a odlučujuće pogotke realizovao je mladi centar Ahmet Duverioglu, pogođenim slobodnim bacanjima u poslednjem minutu.

Artjom Parahovski postigao je 21 poen za domaćina, Orlando Džonson 16, a Kit Lengford 11, ali su njihovi doprinosi bili nedovoljni da Uniks u poslednjem minutu ozbiljno zapreti gostu iz Istanbula.

...

Lengford je trojkom u pretposlednjem minutu doveo svoj tim na "minus 3" (81:84), Uniks je u međuvremenu prokockao i napad za izjednačenje, pa je Duverioglu na drugoj strani prihvatio dodavanje Bogdanovića, iznudio faul, miran stao na liniju penala i pogodio oba pokušaja.

Lengford je u sledećem napadu pokušao da još jednom trojkom "zakuva", ali je Džejms Nanali odigrao odličnu odbranu i stavio tačku na ishod ovog meča, koji je bio uvod u uzbudljivu sedmicu, "duplog" programa najjačeg takmičenja.

Armani - Olimpijakos 20.45

Tabela: CSKA 14-4, Real 13-5, Olimpijakos 13-5, Fenerbahče 12-7, Baskonija 11-7, Panatinaikos 10-8, Zvezda 10-8, Darušafaka 10-8, Barselona 8-10, Efes 8-10, Bamberg 7-11, Uniks 7-12, Žalgiris 6-12, Makabi 6-12, Armani 5-13, Galatasaraj 5-13