Nova "raketa" Pjanića, u Kupu Italije! (VIDEO)

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić postigao je još jedan sjajan pogodak iz slobodnog udarca za Juventus, ovaj put u pobjedi protiv Milana u četvrtfinalu Kupa Italije 2:1.

Fudbaleri Juventusa revanširali su se Milanu za prošlosezonski poraz u Superkupu Italije.

Dva najtrofejnija italijanska kluba ovaj put susreli su se u četvrtfinalu Kupa, a uspješniji su bili "bjankoneri" i slavili 2:1 (2:0).

Za razliku od meča osmine finala protiv Atalante, kada je bio strijelac iz penala, bh. reprezentativac Miralem Pjanić sada je pogodio iz slobodnog udarca.

Sjajno je šutirao iskosa sa lijeve strane i još jednom pokazao kakav je majstor za prekide.

Uživajte…

Sve je bilo riješeno za dvadesetak minuta. "Bjankoneri" su do prednosti stigli u ranoj fazi susreta, tačnije u 10. minutu. Sjajno proigravanje Huana Kvadrada u gol je pretvorio Paolo Dibala.

Prelijepim golom Karlosa Bake Milan je u 53. minutu smanjio na 2:1 i činilo se tada da bi "rosoneri" mogli zakomplikovati situaciju. Ipak, nepun minut kasnije, glupost je napravio mladi Manuel Lokateli, koji je zaradio drugi žuti karton i isključenje.

I sa igračem manje, gosti su pokušavali doći do izjednačenja, ali nisu uspjeli.

Juventus će za plasman u finale igrati protiv Napolija, koji je juče minimalnim rezultatom slavio protiv Fiorentine.