Preokret Krupe u Ohridu

Fudbaleri Krupe upisali su drugu pobjedu na pripremama u Makedoniji.

FK Krupa - druga pobjeda u Ohridu Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Tim Slobodana Starčevića savladao je u trećoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Ohridu makedonskog prvoligaša Renovu iz Tetova sa 2:1 (1:1) nakon preokreta.

Makedonci su vodili iz "diskutabilnog" jedanaesterca u 15. minutu koji je realizovao Muhamedin Useini, da bi do odlaska na odmor ekipa iz predgrađa Banjaluke izjednačila prvencem Radoslava Aleksića.

Za pobjedu ekipe iz Krupe na Vrbasu se postarao rekovalescent Nikola Dujaković u 68. minutu.

Ovo je poslije trijumfa nad prilepskom Pobedom (3:0) i nesrećnog poraza od skopskog Škupija (2:3) bila druga pobjeda premijerligaša Bosne i Hercegovine.

Zanimljivo je da su u tri prijateljske utakmice u Ohridu protiv Krupljana dosuđena čak četiri jedanaesterca, a nijedan u njihovu korist.

Narednu prijateljsku utakmicu, pretposljednju u Makedoniji Krupa će odigrati u četvrtak protiv subotičkog Spartaka.

KRUPA: Kutić, Čomor, Jašarević, Aleksić, Vukotić, Milutinović, Redžić, Ljubenović, Perić, Gvozdenović, Koljić.

Još su igrali: Pupovac, V. Ilić, Vuković, Kartal, maksimović, Vidović, Savić, Dujaković, Šamara, Halilović, Mrđa, Ninković, Guskić.