Inter rutinski, gol Ljajića u "petardi" Torina

Fudbaleri Intera savladali su Empoli (2:0) u 24. kolu Serije A, Torino srpskog trenera Siniše Mihajlovića vodio je 5:0 protiv Peskare, uz gol Adema Ljajića, a onda je u 15 minuta primio čak tri pogotka.

Inter je u nedjelju popodne zabilježio 14. pobjedu ove sezone u Seriji A i pokazao da nije odustao od plasmana u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Milanski tim je od samog početka utakmice 24. kola nametnuo žestok tempo i napadao prema golu Lukaša Skorupskog, koji je već u 10. minutu bio na "mukama" poslije udarca Rodriga Palasija.

Ipak, u 14. minutu poljski golman je morao da vadi loptu iz mreže poslije gužve u kaznenom prostoru. Nakon jedne lopte u "bunar" Eder je grudima sa par metara zatresao mrežu Empolija - 1:0.

...

Imali su izabranici Stefana Piolija do odlaska na odmor još nekoliko povoljnih prilika, ali se u odlučujućim momentima nisu snašli Roberto Galjardini i Danilo D'Ambrosio.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 53. minutu, Empoli je mogao da izjednači preko reprezentativca Bosne i Hercegovine Radeta Krunića, koji se našao "oči u oči" sa Samirom Handanovićem, ali je slovenački golman odlično odbranio.

Kazna za promašaj uslijedio je samo minut kasnije - Eder je sjajno centrirao na drugu stativu, a Antonio Kandreva iz prve povisio na 2:0 i ovjerio nova tri boda za klub sa "Đuzepe Meace".

...

Torino je kompletan posao protiv "fenjeraša" Peskare završio poslije 15 minuta kad je na semaforu "Olimpijskog stadiona" pisalo 3:0 nakon pogodaka Jaga Falkea, Arlinda Ajetija i Andree Belotija.

Za sat vremena igre "bikovi" srpskog trenera Siniše Mihajlovića su kompletirali "petardu", a jedan od pogodaka postigao je i internacionalac iz Srbije Adem Ljajić. Bio je to Ljajićev šesti gol ove sezone.

...

U posljednjih 15 minuta utakmice "fenjeraš" je uspio da postigne čak tri gola - najprije je Ajeti autogolom smanjio, da bi potom Ahmad Benali sa dva pogotka postavio konačnih 5:3.

Napadač Kjeva Roberto Ingleze je "het-trikom" protiv Sasuola (1:3) osigurao gostujuću pobjedu "letećim magarcima", a identičnim rezultatom bodove u gostima osvojila je i Atalanta u Palermu (1:3).