VELESLALOM: Žani 53. mjesto, Vorli pobjednica

Autori mondo.ba Autori Bojan Jakovljević

Na Svjetskom prvenstvu u St. Moricu danas je vožena veleslalom trka, na kojoj je bh. skijašica Žana Novaković zauzela 53. mjesto. Zlatna medalja pripala Francuskinji Tesi Vorli.

Francuskinja Tesa Vorli pobjednica je veleslalom trke na 44. Svjetskom prvenstvu u St. Moricu.

U prvoj vožnji bh. reprezentativka Žana Novaković trku je završila na 53. mjestu, u vremenu 1:08.98, što je zaostatak od 6.97 sekundi za prvoplasiranom Vorli. Skijašica s Pala startovala je 77. od ukupno 98 takmičarki, ali je zaostatak bio suviše veliki za plasman u drugu trku.

"Imala sam neke greške što se odrazilo na prvu vožnju. Sutra su slalom kvalifikacije. Očekujem dobar rezultat, koji će me odvesti do glavne trke", istakla je za MONDO Novakovićeva u kratkom javljanju iz St. Morica.

Francuskoj skijašici sjajan nastup u prvoj vožnji bio je dovoljan da sačuva lidersku poziciju, pa je s ukupnim vremenom 2:05.55 stigla do zlatne medalje.

Srebrno odlično osvojila je Amerikanka Mikaela Šifrin sa zaostatkom od 34 stotinke, dok je treće mjesto pripalo Italijanki Sofiji Gođi.