Igokea - Bosna prvi put za trofej (FOTO)

Košarkaši Igokee i Bosne Rojal boriće se za trofej pobjednika Kupa BiH. Bosna bolja od Mladosti, a Igokea od Zrinjskog.

Igokea - Bosna finale Kupa BiH 2017. Izvor: MONDO/Samir Cacan

Košarkaši Bosne Rojal i Igokee boriće se za trofej pobjednika Kupa Bosne i Hercegovine.

Bosna je u prvom polufinalu pregazila Mladost 100:73, dok je branilac trofeja u drugom polufinalu bio bolji od Zrinjskog 66: 95  ( 21:16, 16:34, 17:24, 12:21).

Zanimljivo biće ovo prvo finale za trofej Kupa BiH između Igokee i Bosna. Tim iz Aleksandrovca je do sada četiri puta osvajao Kup BiH, dok je Bosna tri puta bila najbolja.

Zrinjski se protiv favorizovane Igokee držao do početka druge četvrtine. Prvu su dobili 21:16. Ipak u drugoj četvrtini mnogo ozbiljnija igra Igokee prije svega u obrani iz koje su se ređale kontre i laki poeni, a posebno bitno je bilo što je Igokea vezala pet trojki. Veoma brzo tim Dragana Bajića odlazi na dvocifrenu prednost . Posljednje vođatvo Zrinjski je imao 27:26,  a za par minuta bilo je 45:29 za Igokeu.

Poluvrijeme u kojem je Igokea postigla čak osam trojki  iz 12 pokušaja ( Šibalić 4) završeno je prednošću Igokee 50:37.

U trećoj četvrtini Igokea odlazi na prednost od dvadeset poena  62:42 i tu je sve bilo gotovo. Do kraja meča predstavnik BiH u ABA ligi je rutinski sačuvao prednost i zakazao finale s Bosnom, koje je na program u nedjelju u 17 časova.

U pobjedničkom timu Blaž Mahkovic je bio najboli sa 24 poena, Robert Rikić je dodao 16, Danilo Šibalić i Nikola Pešaković po 14.

Na drugoj strani Draško Knežević je bivšem klubu dao 15 poena, Vedran Princ je postigao 12, a Daniel Zovko 11 koševa.