KUP BiH: Naravno Igokea (FOTO)

Košarkaši Igoke peti put osvojili Kup Bosne i Hercegovine.

Igokea pobjednik Kupa BiH 2017 Izvor: Samir Cacan/MONDO

Igokea je u finalu savladala Bosnu Royal u Sarajevu 79:67 (30:17, 10:17, 25:12, 14:21)  i tako došla do petog trofeja pobjednika Kupa BiH, a trećeg u nizu.

Igokea je konce igre preuzela od početka utakmice i jednostavno kvalitetniji tim je pobijedio.

Nakon prve četvrtine imali su 13 poena razlike (30:17), a Bosna je zaprijetila u drugoj četvrtini kada su prišli na samo četiri poena razlike serijom 7-0 (30:24). Ipak nakon tajm auta Dragana Bajića Igokea je opet zaigrala bolje otišla na dvocifrenu prednost, koju su rutinski sačuvali do kraja meča.

Najveća prednost koju je Igoke aimala je bila 22 poena.

Kod Igokee najefikasniji su bili Danilo Šibalić sa 17, Robinson i Radivojević postigli su po 12, Mićović je dodao 10.

Na drugoj strani veteran Saša Vasiljević je postigao 19, a Maksim Šturanović 16 poena.

TOK UTAKMICE :

ČETVRTA ČETVRTINA:

Mahković za 77:58. Sve je gotovo. Igokea će odbraniti Kup.

Vasiljević dolazi do 19. poena 75:68.

Pašajlić pogađa trojku. Igokea vodi 75:56. četiri minuta 41 sekunda do kraja.

Šturanović za 72:56.

Vasiljević peta trojka 72:54.

Robinson za zvukom sirene vraća troojku 72:51.

Vasiljević nakon tajm auta postiže trojku. Njegov 14 poen, sada je 69:51.

Polaganje Pašajlića 69:48. Najveća prednost za Igokeu, koja je veoma blizu da odbrani trofej.

Šturanović postiže poene za Bosnu sada je 67:48.

TREĆA ČETVRTINA 25:12

Kraj četvrtine

Mićović iz kontre 65:46.

Maksim Šturanović postiže oba bacanja 63:46.

Robinson sa penala za 63:44.

Igonić za dva 59:44, na drugoj strani Albijanić 61:44.

Robison postiže trojku i Igokea ima rekordnih 17 poena razlike 59:42.

Nakon poena Đorđa Miloševića Igokea vodi 56:40.

Šibalić 13 poen. Trojka za 50:36

Srahinja Dragićević postiže prve poene za Bosnu u trećoj četvrtini 47:36.

Radivojević pogađa za tri poena 47:34.Igokea na početku drugog poluvremena pravi seriju 7:0.

Igokea održava deset poena prednosti 44:34.

DRUGA ČETVRTINA:17:10

Nakon prvog poluvremena Igokea vodi 40:34.

Nakon što je Bosna dobro ušla u drugu četvrtinu, Igokea se polako konsolidovala vode u finišu prvog poluvremena 37:29.

Čampara postiže dva bacanja 33:26

Pešaković postiže šestu trojku za Igokeu 33:24. Prvi poeni za Igokeu u drugoj četvrtini.

Bosna pravi seriju 7:0 i sada je 30:24. Dragan Bajić traži tajm aut.

Igokea je bez poena za pet minuta igre u drugoj četvrtini.

...
Izvor: Samir Cacan/MONDO

PRVA ČETVRTINA: 30:17

Igokea bolje počinje meč. Prave seriju 9:0. Bosna se vraća polako i sada je 12:6. Radivojević postiže jedno bacanje, a Vasiljević vraća trojkom 13:9. Šibalić postiže treću trojku za Igokeu i sada je 16:9. Vasiljević vraća 16:12. Ponovo Šibalić 18:12. Njegovih sedam poena.

Ikonić za 18:14. Pašajlić postiže četvrtu trojku 21:14. Milošević za 23.14. Ikonić asistira za Čamparu 23:16. Radivojević sa devet metara postiže petu trojku 26.16. Nakon poena Radivojević najveća prednost za Igokeu 30:17. Kraj prve četvrtine.