Dovoljan je bio minut: Prvi gol Kataija u Španiji!

Srpski vezista srušio otpor Valensije, svojim debitantskim pogotkom u Primeri.

Na gostovanju na Mestalji, Aleksandar Katai jesenas je upisao prvu asistenciju u Španiji. Ove subote, protiv istog rivala, postigao je i prvi gol, za konačnih:

ALAVES - VALENSIJA 2:1 (0:0)

Srpski internacionalac savladao je golmana "slepih miševa" na asistenciju Rubena Sobrina. Prihvatio je loptu, zalomio Dijega Alvesa i rutinski zatresao mrežu u 86. minutu, kompletiravši tako preokret svog tima.

Pogledajte prvi gol doskorašnje "desetke" Crvene zvezde, na njegovom 11. nastupu u Primeri:

Valensija je ostala bez bodova, iako je prva stekla prednost - golom Karlosa Solera u 70. minutu. Domaćin je izjednačio u 78, udarcem Ibaija Gomeza, nakon kojeg je Katai postavio konačnih 2:1.

Interesantno je da je srpski vezista ušao u igru samo minut pre nego što je postigao gol.