RK Borac m:tel rutinski protiv Krivaje

Rukometaši Borca m:tel upisali novu ubjedljivu pobjedu u Premijer ligi BiH. Lider bez problema.

PLBIH Rukomet: Borac - Krivaja 30-19 Izvor: MONDO/Edvin Kuč
Izvor: MONDO/Edvin Kuč

Crveno-plavi su poslije visoke pobjede u Zenici u prošlom kolu, ostvarili još jedan trijumf sa dvocifrenom razlikom.

Borac je u meču 17. kola PLBIH pobijedio Krivaju iz Zavidovića 30:19 (13:8) i upisao treći trijumf u nizu.

Ekipa Ratka Đurkovića u prvih 30 minuta stigla je do pet golova prednosti, bilo je 13:8 na odmoru, a u istom ritmu odigrala je i u nastavku.

Nakon polovine drugog poluvremena bilo je 23:17 za Borac, koji je do kraja stigao do više nego ubjedljive pobjede.

Lider prvenstva Vogošća upisala je novi trijumf, i to protiv Goražda. Veoma bitnu pobjedu upisala je Krajina pred svojim navijačima, dok je i Maglaj slavio kao domaćin.

U posljednjem meču 17. kola Konjuh je deklasirao Prijedor i vratio se na treću poziciju, posljednju koja vodi u plej-of.