Odmorio od Kupa Afrike, pa sačuvao Vest Hem

Andre Ajev zatresao mrežu na gostovanju Votfordu, za konačnih 1:1. Domaći pretili do poslednjeg trenutka, ali...

Za kraj zanimljivog dana Premijer lige -  uzbudljiv "derbi" sredine tabele.

Desetoplasirani Vest Hem gostovao je Votfordu, koji je ušao u meč sa 13. pozicije. Domaćin je poveo u trećem minutu, golom Troja Dinija iz penala, ali je konačan rezultat ipak postavio Andre Ajev, u 73. minutu.

VOTFORD - VEST HEM 1:1 (1:0)

Ekipa Slavena Bilića tako je "vezala" drugi remi, zahvaljujući pogotku internacionalca iz Gane, koji je propustio sve utakmice od 2. januara zbog obaveza na Kupu Afrike sa reprezentacijom.

U odsustvu nespremnog Endija Kerola, nekadašnji đak i prvotimac Olimpik Marseja zatresao je mrežu natrčavši na loptu koja se posle udarca Antonija odbila od obe stative.

"Čekićari" su ne tako davno bili u velikom problemu, na 18. poziciji, ali su od početka decembra pobedili šest puta, a izgubili u samo tri utakmice, pa će i sledeće kolo dočekati u mirnoj situaciji - na devetom mestu, sa 33 boda.

Sa druge strane, ni Votfordu ne "gori pod nogama", jer je 12. na tabeli sa deset bodova više od Lestera, koji će nedelju dočekati u zoni ispadanja. Ipak, Valter Macari nije odavao utisak zadovoljnog čoveka dok je gledao kako njegov tim ispušta vođstvo, a potom i propušta značajne šanse da stekne novu prednost.

Italijan je pogotovo je bio nervozan na kraju.

Dok je isticalo nadoknađeno vreme, Votford je izveo korner, a lopta je "pala" na glavu Troja Dinija, koji je prosledio ka Ajzaku Saksesu, a on je iz neposredne blizina gola nije sproveo u mrežu. Igrači, članovi stručnog štaba i navijači Votforda hvatali su se za glavu, ali su ipak morali da se pomire sa remijem.

Vest Hem se branio, izdržao i odbranio osvojeni bod.

Osim zbog ispuštene prednosti, u Votfordu će biti ljuti i zbog povrede Argentinca Maura Zaratea, koji je sa jakim bolom u kolenu iznet sa terena krajem prvog poluvremena. Ceo stadion ga je pozdravio aplauzom.