Lendrić "srušio" Krupu (FOTO, VIDEO)

Željezničar golom Ivana Lendrića pobijedio Krupu u gostima.

Željezničar prati najvećeg rivala Sarajevo.

Obe ekiupa su minimalcem došle do pobjede na početku drugog dijela sezone. Sarajevo je sa 1:0 savladalo Vitez, a istim rezultatom Željezničar je u gostima pobijedio Krupu. Ovo je tek drugi domaći poraz Krupe, a prvi su doživjeli od Sarajeva.

Trenutak odluke u 19. kolu dosio se u 64. minutu. Ivan Lendrić je iskoristio gužvu u kaznenom prostoru krupe i postigao gol. ispostaviće se kasnije dovoljan za tri boda.

Željinom napadaču to je 11 gol ove sezone, kojim se na čelu liste strijelaca izjednačio sa Sulejmanom Krpićem iz Slobode.

Imao je tim Slavka Petrovića deset minuta kasnije odličnu šansu i za 2:0, ali je Zeba pogodio prečku.