Neverovatan gol, Holandija dobija novog šampiona

Fejnord pobedio aktuelnog prvaka države PSV iz Ajndhovena (2:1), odlučujući gol priznat uz pomoć tehnologije. PSV ispada iz borbe za titulu. Pogledajte odlučujući detalj!

Deset kola pre kraja šampionata Holandije gotovo da je izvesno ko NEĆE biti šampion.

Branilac titule, PSV iz Ajndhovena, poražen je na gostovanju Fejnordu u Roterdamu 1:2 u 24. kolu Eredivizije i tako se, praktično, oprostio od šampionske krune, s obzirom na to da sada zaostaje za liderom čak 11 bodova.

Vodeći Fejnord čeka titulu još od 1999. godine, a sada mu je jedini pravi takmac Ajaks iz Amsterdama, koji ima osam bodova i jedan meč manje.

TABELA: Fejnord 63, Ajaks 55 /-1/, PSV 52...

Ekipa iz Roterdama napravila je gigantski korak ka tituli. U uzbudljivoj utakmici, Fejnord je poveo preko Jensa Tornstre u 9. minutu, da bi u 62. minutu izjednačio Gaston Pereiro.

Fejnord je potom pogodio stativu, ali je PSV imao šansu utakmice preko Stivena Bergvajna, koji je bio u situaciji "jedan na jedan" sa golmanom, ali se pravo niotkuda pojavio odbrambeni igrač domaće ekipe Rik Kardsdorp i blokirao udarac. Bio bi to siguran gol...

To se dogodilo u 81. minutu, a samo tri minuta kasnije viđen je gol odluke, koji je sudija priznao uz pomoć tehnologije.

Jan Ari van der Hejden je glavom uputio loptu ka golu PSV-a, golman Zut je zaustavio na liniji. Gol? Nije gol? Sudija je zastao i potom pogledao u sat, na kojem je dobio signal - GOL JE!