BUNDES: Kolašinac i Bičakčić miroljubivo

Šalke i Hofenhajm u posljednjem meču 24. kola Bundeslige podijelili bodove.Borusija Menhengladbah pobijedila Ingolštat.

Remi u posljednjem meču 24. kola Bundeslige.

U Gelzenkirhenu ŠALKE 04 - HOFENHAJM 1:1.

Domaći tim je poveo na početku utakmice.

Alesandro Šop je bio strijelac. Drugi meč u nizu da je dao gol, a ukupno peti ove sezone. Akciju je počeo reprezentativac BiH Sead Kolašinac.

Njegov saigrač Matija Nastasić je u 15. minutu spriječio izjednačenje. Reprezentativac Srbije je izbacio loptu, koja je išla ka praznom golu.

Hofenhajm je imao odličnu šansu za izjednačenje u 70. minutu. Ipak Salaj je ostao “kratak” i nije uspio loptu pospremiti u prazan gol.

Sebastijan Rudi, koji će naredne sezone najvjerovatnije igrati za Bajern, je izjadnačio u 79. minutu. Odlično je trčao i iskoristio centaršut Zubera za postizanje gola.

Bila je to jedina utakmica sa neriješenim ishodom u ovom kolu. S obzirom da je jedan od protivnika Hofenhajm, koji je do danas deset puta remizirao nije ni veliko iznenađenje.

Ingolštat je ostao pretposljednji na tabeli, iako su imali priliku da eventualnim trijumfom protiv Borusije Menhengladbah preskoče HSV.   Ipak nisu iskoristili tu šansu. Na domaćem terenu poraženi su 2:0. Golove za goste postigli su Štindl i Han.