Torino od 0:2 do 2:2 u Firenci

Tim srpskog trenera Siniše Mihajlovića nadoknadio je dva gola minusa u Firenci protiv Fiorentine - 2:2 (2:0) u posljednjem meču 26. kola Serije A.

"Bikovima" ne ide sjajno na gostujućim stadionima.

Na osam posljednjih gostujućih utakmica, osvojili su samo dva boda, a u ponedjeljak uveče plesali su na ivici poraza protiv Fiorentine jer su poslije prvih 45 minuta gubili rezultatom 2:0.

A onda je na scenu stupio prvi strijelac Torina Andrea Beloti, koji je od tragičara postao junak gostujuće ekipe. Najprije je promašio penal, a potom sa dva gola u mreži Ciprijana Tatarusanua osigurao bod svom timu i izjednačio se na prvom mjestu liste strijelaca sa Edinom Džekom i Gonzalom Iguainom, koji su takođe upisali po 19 pogodaka.

No krenimo redom...

Domaći su do prednosti stigli već u osmom minutu pogotkom Rikarda Saponare, koji se odlično snašao u kaznenom prostoru i matirao golmana Džoa Harta. Bio je to najbrži gol ekipe iz Firence ove sezone u Seriji A.

...

I poslije vođstva Fiorentina je dominirala i stvarala šanse na "Artemio Frankiju", ali do finiša prvog dijela nije uspjela da zatrese mrežu "bikova". Tačnije, 38. minuta kad je Nikola Kalinić bio najviši u skoku nakon centaršuta Borhe Valera - 2:0.

...

Izabranici Siniše Mihajlovića su bili agresivniji u nastavku u pokušaju da smanje rezultat, pa je u 62. minutu sudija Pjero Đakomeli dosudio penal koji je skrivio Karlos Salsedo.

Međutim, sa "kreča" je Andrea Beloti pogodio samo prečku!

Tri minuta kasnije, prvi strijelac Torina se iskupio za promašaj nakon što je odlično reagovao na centaršut Emilijana Moretija za 2:1.

...

Nakon gola, Mihajlović je u igru ubacio Adema Ljajića u namjeri da stigne do barem jednog boda u Firenci, ali su ljubičasti uspjeli da odole do 85. minuta kad je Beloti ponovo glavom osigurao remi Mihajlovićevom timu.

...

Drugi srpski fudbaler u Torinu, Saša Lukić odigrao je svih 90 minuta, dok je u ekipi iz Firence u posljednjih 15-ak minuta nastupio i Nenad Tomović.