Kolašinac "gura" Šalke, Bajern može da slavi

Sead Kolašinac najzaslužniji za pobjedu Šalkea u gostima kod Majnca. Bajern nakon pobjede u Menhengladbahu ima 13 poena prednosti u odnosu na Lajpcig.

Fudbaleri Šalkea pobijedili su Majnc u gostima 1:0 u meču 25. kola Bundeslige, dok je istim rezultatom Bajern u posljednjem meču ovog kola pobijedio Borusiju u Menhengladbahu.

Majnc očigledno odgovara ekipi iz Gelzenkirhena - dvije utakimice i dvije pobjede protiv Majnca ove sezone. U Gelzenkirhenu je bilo 3:0, a danas 1:0.

Gol vrijedan tri boda, kojima je Šalke došao do devete pozicije dao je reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac.

Odlično je počeo akciju sa polovine terena, odigrao dupli pas sa Burgštalerom i onda postigao lijep pogodak.

Definitivno momak koji je bio prvo ime meča, ne samo zbog gola.

Ovo je bio tek drugi trijumf u gostima Šalkea ove sezone, kojim su se probili do devete pozicije.

Majnc je u krizi. U prethodna tri kola osvojili su samo bod.

Alžirac Bentaleb je u 90. minuti imao fantastičnu priliku da ovjeri pobjedu, ali je golman Majnca iz duela jedan na jedan izašao kao pobjednik.

BAJERN MOŽE DA OTVORI ŠAMPANJAC

Bajern je u gostima pobijedio Borusiju u Menhengladbahu i gotovo riješio pitanje šampiona.

Nakon ovog kola imaju čak 13 bodova više u odnosu na prvog pratioca Lajpcig, koji je u ovom kolu poražen od Verdera.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka,  a gosti iz Minhena imali su dvije odlične prilike.

Prvu veliku šansu Bajern je imao u 25. minutu . Levandovski je bio sam ispred golmana Zomera, koji je “skratio” ugao i odbranio udarac najboljem strijelcu gostiju.

U finišu prvog poluvremena odlična solo akcija Robena, koju smo do sada vidjeli bezbroj puta. Loptu je povukao u lijevu stranu i odapeo strašan šut. Lopta je “bježala”  od golmana Zomera i na kraju završila pogodivši prečku.

Strašan šut Holanđanina, ali je prvo poluvrijeme završeno 0:0.

U prvom poluvremenu posjed lopte je bio 70 posto za Bajern.

U drugom dijelu Rafael je nakon sat vremena igre imao odličnu šansu za Borusiju, ali nije bilo gola. I onda u narednom napadu Tomas Miler dovodi Bajern u vođstvo.

Miler je tako na najljepši način proslavio jubilej. Odigrao je 250. utakmicu u Bundesligi u dresu Bajerna. Asistent Alkantara.