Ubjedljivi Bosna Rojal i Zrinjski

Košarkaši Bosne Royal i Zrinjskog ostvarili ubjedljive pobjede u drugom kolu Lige za šampiona BiH.

Liga 6 BiH Bosna Kakanj 70:48, Zrinjski Sloboda 88:46 Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Bosna je u punoj Skenderiji savladala Kakanj sa ubjedljivih 70:48. Bosna je do poluvremena riješila pitanje pobjednika. Nakon 20 minuta igre imali su 14 poena prednosti (36:22).

Strahinja Dragićević je kod pobjednika ubacio 12 poena dok je na drugoj strani dvocifren bio jedino Dejan Šakotić sa 11 poena.

Zrinjski je protiv Slobode slavio pobjedu sa čak 42 poena razlike 88:46. Gosti su se držali dobro sve do treće četvrtine, koju domaći tim riješava u svoju korist 24:6, a posljednju 27:12.

U pobjedničkom timu Bramit sa 18 i Princ sa 16 poena najefikasniji. Na drugoj strani Rikalo sa 10 poena jedini dvocifreni.