Istanbulski triler na štetu Zvezde!

Anadolu Efes pobedio Fener u 28. kolu Evrolige. Umalo od gotovog veresija... Efes u Top 8!

Istanbulski triler na štetu Zvezde! Izvor: MN PRESS

Anadolu Efes zabeležio je 16 pobedu u Evroligi i odvojio se od Crvene zvezde, koja će priliku da se ponovo izjednači imati u petak, kada gostuje Barseloni u "Blaugrani".

Ali!

Efes je obezbedio Top 8, jer se u poslednjem kolu sastaju Darušafaka i Crvena zvezda, jedini konkurenti u borbi za plej-of elitnog takmičenja.

"Pivari" su kao domaćini savladali u gradskom derbiju oslabljeni Fenerbahče 80:77 (21:14, 23:21, 21:19, 16:22).

Računica: Tri kola do kraja - dve karte za Top 8

Delovalo je da će Efes lako privesti meč kraju, jer je u nekoliko navrata imao i "plus 17". Poslednji put Efes je najveću prednost na utakmici imao dva minuta i deset sekundi pred poslednju pauzu (63:46). Ipak, najviše zahvaljujući oporavljenom i vrlo raspoloženom Bogdanu Bogdanoviću, Fener je šest minuta pre kraja uhvatio priključak.

Tim Željka Obradovića prišao je na 63:67 i imao napad da još više smanji razliku. Bogdanović je jedini promašaj iz igre upisao pri šutu za tri poena u poslednjem minutu. Bio je to pokušaj za vođstvo Fenerbahčea.

Efes je odoleo napadu vicešampiona Evrope, a pristalice domaćeg tima tresle su se do poslednje sekunde, kada je najefikasniji igrač utakmice Bobi Dikson (19 poena) promašio obruč u pokušaju van linije 6,75.

Bogdanović je šansu dobio na početku drugog poluvremena i to nije smetalo da bude drugi strelac ekipe sa 16 poena za isto toliko minuta na parketu. Nikola Kalinić postigao je 13.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Brajant Danston sa 14 i Džejson Grendžer sa 13 poena.

Efes

Makabi je doživeo još jedan debakl u Tel Avivu, Žalgiris je upisao laganu pobedu 93:77 (17:14, 27:19, 27:25, 22:19). Prvi strelac je bio Edgars Ulanovas sa 20 poena.

Armani je doživeo još jedan poraz, ovaj put od Bamberga na svom terenu 84:76 (29:14. 21:22, 14:16, 20:24). Miroslav Raduljica postigao je 19 poena, ali i jedan manje od prvog strelca domaće ekipe Rikija Hikmena. Milan Mačvan je imao više nego skroman učinak ubacivši samo poen.

Panatinaikos je dobio bitku protiv Baskonije - 72:63 (24:6, 13:15, 17:16, 18:26) i stekao realne šanse da osvoji četvrto mesto pred plej-of. Utakmica je odlučena u prvoj četvrtini koju su atinski "zeleni" dobili 24:6!

Barselona - Zvezda 21.00

Tabela: Real 20-7*, CSKA 20-7*, Olimpijakos 19-8*, Fenerbahče 17-11*, PAO 17-11*, Baskonija 16-12*, Efes 16-12*, Zvezda 15-12*, Darušafaka 13-14, Žalgiris 13-15, Galatasaraj 10-17, Barselona 10-17, Makabi 10-18, Bamberg 10-18, Uniks 7-20, Armani 7-21.

29. kolo (30. i 31. mart): Efes - Olimpijakos, Bamberg - Darušafaka, Barselona - Makabi, Crvena zvezda - Uniks, Galatasaraj - Baskonija, Žalgiris - Milano, Panatinaikos - CSKA, Real Madrid – Fenerbahče.

30. kolo (6. i 7. april): Fenerbahče - Barselona, Bamberg - Galatasaraj, Makabi - Panatinaikos, Baskonija - Žalgiris, CSKA - Olimpijakos, Darušafaka - Crvena zvezda, Milano - Uniks, Real Madrid - Efes.