RUKOMET: Proljeće u znaku Borca m:tel!

Rukometaši Borca m:tel u svom "Boriku" u prvom meču 21. kola Premijer lige BiH savladali Prijedor 32:16 (13:9) i tako upisali sedmu uzastopnu prvenstvenu pobjedu.

Borac m:tel Prijedor rukomet Premijer liga BiH 21. kolo Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk
Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Rukometaši banjalučkog Borca m:tel u prvom meču 21. kola Premijer lige BiH pred svojim navijačima slavili su protiv Prijedora 32:16 i tako stigli do sedme uzastopne prvenstvene pobjede.

Tim Ratka Đurkovića nakon prvih 30 minuta imao je četiri gola prednosti, ali je potpuno dominirao u nastavku i stigao do ubjedljivog trijumfa.

Banjalučani su u drugom poluvremenu primili samo sedam pogodaka, postigli čak 19, pa su sa sigurna tri boda nastavili potjeru za vodećom Vogošćom, koja svoj meč protiv Konjuha igra u subotu.

Najefikasniji u redovima crveno-plavih bio je mladi Miloš Nježić, strijelac devet pogodaka, dok je uspješno veče imao i čuvar mreže Milan Kosanović, koji je sakupio 12 odbrana, od čega jedan sedmerac.

Pobjeda domaćih mogla je biti i ubjedljivija, da Prijedorčani na golu nisu imali raspoloženog Bojana Babića, koji je upisao 15 uspješnih intervencija.

BORAC M:TEL - PRIJEDOR 32:16 (13:9)

BORAC M:TEL: Beširević (1 odbrana), Đurđević 2, Hercegovac 1, Daničić 3, Mijatović 6, Bubić 3, Kosanović (12 odbrana, 1 sedmerac), Efendić (4 odbrane), Nježić 9, Majić 2, Lončar 1, Ćelić 2, Ćeranić 3, Unčanin. Trener: Ratko Ðurković.

PRIJEDOR: Đuričić, Vilušić 2, A. Miljuš 2, M. Miljuš, Kecman, Balaban 1, Kaurin 2, Serbula, Janković, Knežević, Jovanović 3, Dragović 6, Babić (15 odbrana, 4 sedmerca), Šešić, Radaković. Trener: Nebojša Miljuš.