"Zmajići" bez Evropskog prvenstva!

Izabranici Tonija Karačića ostali bez plasmana na šampionat Evrope nakon poraza od vršnjaka iz Bugarske - 3:1 (3:0) u posljednjem kolu elitnih kvalifikacija.

Juniorska selekcija Bosne i Hercegovine već na poluvremenu utakmice u Francuskoj je gubila od Bugarske rezultatom 3:0 u posljednjem kolu elitnog kruga kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo.

I to je bilo nemoguće nadoknaditi u drugih 45 minuta iako su izabranici Tonija Karačića poslije trijumfa nad vršnjacima iz Francuske (2:0) i remija sa Izraelom (1:1) imali lijepu priliku da se s osvojenim bodom plasiraju na završni turnir šampionata Evrope.

Bugari su na stadionu "Munisipal" u francuskom Vineju sve dileme oko prolaska riješili u prvom dijelu, a u nastavku je BiH uspjela samo da postigne počasni gol preko Ermedina Demirovića u 64. minutu.

TABELA: Bugarska 7, BiH, 4, Izrael 3, Francuska 1.

Sve je krenulo nizbrdo za BiH već na samom početku kad je u četvrtom minutu poslije jedanaesterca mrežu "zmajića" načeo Georgi Rusev.

Potom je u 29. minutu na 2:0 povisio Kalojan Krastev, da bi se u sudijskoj nadoknadi vremena prvog dijela isti igrač ponovo upisao u strijelce - 3:0.

Džaba što su Karačićevi dječaci bili mnogo bolji, imali više loptu u nogama, neuporedivo više udaraca na gol, mnogo više kornera, ali se u fudbalu broje samo golovi...

A oni su u ponedjeljak predveče bili u mreži "zmajića".

Šteta...

Domaćin turnira, Francuska je poslije dva poraza osvojila prvi bod u posljednjem kolu protiv Izraela, koji je upisao sva tri remija.

BiH: Marković, Hušić, Stanić, Šerbečić, Bijelić, Suljić, Žerić, Mustedanagić, Demirović, Miličević, Nikić

Bugarska: Naumov, Hristov, Ljaskov, Genčev, Najdenov, Janev, Jordanov, Rusev, Hristov, Krastev, Čandarov