Debakl i bizaran autogol golmana Krupe! (VIDEO)

Blaž Slišković povratnički debi na klupi Zrinjskog obilježio sigurnom pobjedom protiv sastava iz Krupe na Vrbasu, u prvom kolu Lige za prvaka BiH.

Ako je suditi po prvom kolu Lige za prvaka BiH, novi-stari trener Zrinjskog Blaž Slišković razdrmao je "plemiće" i promjena na klupi očigledno je prijala fudbalerima aktuelnog šampiona.

Zrinjski je savladao Krupu 4:0, a meč je obilježio bizaran autogol čuvara mreže gostiju Mladena Ilića.

Zrinjski-Krupa 4:0by goloviliga

Krupa je već u prvom minutu meča preko Aleksandra Vukotića postigla pogodak, ali ga je sudija Irfan Peljto poništio zbog navodnog prekršaja. U nastavku je uslijedio debakl...

Mostarci su na stadionu "Pod Bijelim brijegom" već u prvih dvadesetak minuta riješili pitanje pobjednika, kada su mrežu gostiju zatresli prvo Jasmin Mešanović u sedmom, pa Nemanja Bilbija deset minuta kasnije, a onda i Ognjen Todorović u 23. minutu.

Nakon tri primljena gola, gosti iz Krupe na Vrbasu zaigrali su nešto angažovanije, naročito u drugom poluvremenu, ali nisu uspjeli da upute niti jedan udarac ga protivničkom golu.

U 71. minutu postavljen je konačan rezultat, kada je golman gostiju Ilić grubo pogriješio i smjestio loptu u svoju mrežu.

ZRINJSKI - KRUPA 4:0 (3:0)

ZRINJSKI: Pirić, Tomić (65. Pehar), Barić, Lučić, Stojkić, Todorović (77. Kajkut), Mešanović, Petrak, Jakovljević, Filipović (65. Peko), Bilbija. Trener: Blaž Slišković.

KRUPA: Ilić, Maksimović, Redžić, Koljić, Ljubenović (46. Barić), Dujaković (70. Savić), Milutinović, Vukotić, Halilović, Aleksić, Milanović (88. Mirković). Trener: Slobodan Starčević.

Pogledajte i ostale pogotke sa meča u Mostaru...

Sarajevo - Radnik (19:45)

TABELA LIGE ZA PRVAKA: Zrinjski 48, Željezničar 47, Sarajevo (-1) 43, Radnik (-1) 37, Sloboda 35, Krupa 32.

FK Mladost DK - NK Čelik 3-3 [Golovi] (1.4.2017)by goloviliga

U Ligi za opstanak sjajan meč odigrali su Mladost i Čelik.

Iako su domaći fudbaleri do 84. minuta vodili 3:1, Zeničani noševi velikom podrškom sa tribina uspjeli su u posljednjih šest minuta postići dva gola i doći do velikog boda u borbi za očuvanje premijerligaškog statusa.

I drugi današnji meč okončan je bez pobjednika. Vitez i Metalege BSI remizirali su 1:1, tako da se na tabeli nije bilo promjena. Posljednji meč sutra igraju Široki Brijeg i Olimpik.