Najtužniji meč Superkupa (VIDEO)

Fudbaleri Šapekoensea pobedili su Atletiko Nasional 2:1 u prvoj utakmici Superkupa Južne Amerike, koja je protekla u obeležavanju avionske nesreće brazilskog kluba baš na putu ka Medeljinu protiv istog rivala

Šapekoense i Atletiko Nasional sastali su se u meču Superkupa Južne Amerike, koji je imao daleko veći značaj od pukog rezultata.

Duel je obeležilo sećanje na neodigrani duel istih rivala, kada su prošle godine igrači Šapekoensea, zajedno sa članovima stručnog štaba nastradali u avionskoj nesreći.

Duel, najavljen kao "Meč zahvalnosti", zaustavljen je u 71. minutu, identičnom broju poginulih u padu aviona, a potom su navijači na celom stadionu aplaudirali 60 sekundi.

Šape

Utakmica je protekla u prijateljskoj atmosferi, pred punim stadionom,a domaće pristalice pozdravile su i izjednačujući gol gostujućeg fudbalera Maknelija Toresa u 59. minutu. Za brazilski klub strelci su bili Reinaldo u 24. minutu iz penala i Luiz Otavio u 74. minutu meča.

Uoči meča protiv Atletiko Nasionala publici na stadionu obratili su se novinar Rafael Henc i uplakani igrači Helio Neto, Alan Rušel i Džekson Folman, jedini, koji su uz dva člana posade preživeli avionsku nesreću krajem novembra prošle godine.

Šape 1

U znak sećanja na sve poginule i posle utakmice organizovan je vatromet, koji su svi na stadionu ispratili sa suzama.

Atletiko Nasional je posle nesreće podneo zahtev da se Šapekoenseu dodeli trofej Sudamerikana, što je na kraju prihvaćeno.

Revanš meč Superkupa Južne Amerike je na programu 10. maja u Medeljinu.