LIGA 6: Igokeina lekcija "studentima"

Košarkaši Igokee pobjedom nad Bosnom zadržali lidersku poziciju u Ligi 6. Zrinjski održao korak pobjedom nad Kaknjom.

LIGA 6: Igokeina lekcija "studentima" Izvor: MONDO
Izvor: MONDO

Igokea nije dozvolila iznenenađenje u meču šestog kola lige 6. Ekipa Dragana Bajića sa sigurnih 87:74 savladala je Bosnu i zadržala čelnu poziciju sa pet pobjeda i jednim porazom.

Bosna je povela 2:0 ali je to bilo jedino vođstvo «studenata» na meču u kojem je Igokea već u prvih deset minuta stigla do ubjedljive prednosti – 25:15, da bi nakon pet minuta u drugoj četvrtini imala i 16 razlike.

Tek u finišu prvog poluvremena Bosna se spustila na jednocifren zaostatak, ali je Igokea u trećoj četvrtini odigrala odlično i završila ovaj period vođstvo 70:51. Bio je to kraj za Bosnu, koja je do kraja tek smanjila na konačnih 87:74.

Draško Albijanić sa 19 i Džejms Robinson sa 16 postignutih poena bili su najefikasniji u redovima Igokee dok su u redovima Bosne najraspoloženiji bili Đorđević sa 16 i Jošilo sa 14 poena.

Zrinjski je savladao "fenjeraša" Kakanj 95:85 uz 24 poena Bramita i 22 poena Princa.

Tuzlanska Sloboda poražena je od Sparsa 80:77 nakon penal završnice i potpuno izjednačenih gotovo 40 minuta.

Pogotkom Petrova ekipa Velimira Gašića izjednačila je na 75:75 na 1:51 do kraja, da bi nakon vezanih promašaja i grešaka na obe strane uslijedila penal završnica.

U njoj su se najbolje snašli domaći košarkaši koji su narednih pet poena postigli sa linije slobodnih bacanja, dok je goste skupo koštala izgubljena lopta Hasandića deset sekundi prije kraja pri rezultatu 76:75.