Krupa ŠAMARA(la) Slobodu!

Ekipa iz predgrađa Banjaluke razbila Slobodu iz Tuzle (3:0), koju s klupe predvodi Banjalučanin Vlado Jagodić.

PL BiH (Liga za šampiona, 4. kolo): Krupa - Sloboda 3:0 Izvor: Anadolija/Denis Zuberi

Fudbaleri Krupe prekinuli su negativnu seriju od sedam mečeva bez pobjede!

Izabranici Slobodana Starčevića deklasirali su tuzlansku Slobodu u Krupi na Vrbasu rezultatom 3:0 (1:0) za prvi trijumf u Ligi za šampiona Bosne i Hercegovine.

Domaći su došli u vođstvo golom Aleksandra Vukotića u 31. minutu nakon greške golmana Tuzlaka.

FK Krupa - FK Sloboda - 1-0 Vukotićby goloviliga

Utakmicu je u 80. minutu "prelomio" Nikola Dujaković pogotkom za 2:0, da bi rezervista Zoran Šamara u skladu sa prezimenom svojim prvencem u eliti dotukao goste sa "Tušnja" i to samo pet minuta nakon što je ušao u igru.

Krupa - Sloboda 2:0by goloviliga

Krupa - Sloboda 3:0by goloviliga

Jajački Metalege osvojio je vjerovatno bodove spasa na širokobriješkoj "Pecari" (0:1) sjajnim golom Elvedina Aletića u 55. minutu.

NK Široki Brijeg - NK Metalleghe-BSI / 0:1 Aletićby clipsbh

Puleni Mate Neretljaka su poslije pobjede nad Zrinjskim (0:2) skinuli "skalp" i drugom hercegovačkom klubu Širokom Brijegu.