Peskara ispala, Džeko psovao trenera

Roma kao gost savladala Peskaru 4:1 i zapečatila sudbinu "delfina" koji peti put ekspresno napuštaju Seriju A. Džeko psovao Spaletija zbog izmjene.

Laganu, ubjedljivu i potpuno očekivanu pobjedu upisala je Roma u posljednjem meču 33. kola Serije A.

Peskara je na svom terenu poražena od "vučice" rezultatom 4:1 i tako izgubila i teoretske šanse za opstanak.

Pet kola prije kraja Peskara ima 15 bodova manje od 17-plasiranog Empolija, koji ima bolji međusobni skor tako da joj ni čudo više ne pomaže.

Fudbaleri Rome napunili su mrežu Vinćenca Fjorila koji je imao par dobrih intervencija, a debakl je mogao biti i veći da se Rimljani u par navrata nisu bukvalno poigravali pred njegovim golom.

Odolijevala je Peskara do finiša prvog poluvremena, a onda su Strotman i Naingolan golovima u 44. i 45. minutu riješili pitanje pobjednika.

Strotman gol

Naingolan gol

Vrlo raspoložen ove večeri bio je Stafan El Šaravi koji je nakon asistencije za prvi gol u nastavku upisao još dvije, a dvostruki strijelac bio je Mohamed Salah.

Gol Salah

Salah drugi gol

Počasni pogodak za Peskaru postigao je Benali sedam minuta prije kraja.

Edin Džeko je imao nekoliko dobrih prilika, ali nije uspio da se upiše u listu strijelaca, a 20 minuta prije kraja Spaleti ga je zamijenio i tako izazvao bijes bh. napadača koji mu je uputio sočne psovke dok je napuštao teren.

Roma se ovom pobjedom učvrstila na drugom mjestu na tabeli, sa četiri boda više od Napolija, kojem se poslije remija sa Sasuolom smiješe kvalifikacije za Ligu šampiona.

Peskara je sezonu otvorila dobro, remijem sa Napolijem i pobjedom protiv Sasuola, ali vrlo brzo se pokazalo da ekipa Masima Oda nema kvalitet za Seriju A.

Ceh je u međuvremenu platio trener Masimo Odo, ali ni Zdenjek Zeman, trener koji je 2012. godine uveo ovaj klub u Seriju A nije mogao spasiti "delfine" sudbine koja se znala čak i prije početka sezone.

Peskari je naime ovo (bio) sedmi nastup u Seriji A, a PETI PUT završavaju takmičenje kao ubjedljivo najgora ekipa u ligi, uključujući i njihov premijerni nastup prije tačno 40. godina!

Samo dva puta Peskara nije bila posljednja na tabeli, u sezoni 1987/1988 kada su izborili opstanak i 1988/89 kada su u niži rang ispali sa 15. pozicije.

Zlobnici bi rekli da ni u sezoni 1979/80 nisu bili posljednji, jer su na zvaničnoj tabeli iza njih bili Milan i Lacio. Međutim, Peskara je i tada bila najlošiji klub u Seriji A, ali milanski i rimski klub našli su se na dnu zbog učešća u "Totoneru"  - aferi sa namještanjem utakmica zbog kojeg su i izbačeni u niži rang.