Bosna Royal i Igokea za titulu

Košarkaši Bosne Royal i Igokee igraće u finalu plej ofa šampionata BiH.

Igokea i Bosna u finalu  Izvor: Samir Cacan/MONDO

Bosna je u polufinau sa 2:0 u pobjedama bila bolja od Zrinjskog, dok je Igokea sa takođe 2:0 bila bolja od Slobode.

Finalna serija igraće se na tri pobjede, a prednost domaćeg terena imaće aktuelni šampion Igokea. šampion BiH naredne sezone igraće ABA ligu.

Ove godine igrali su u finalu Kupa u kojem je Igokea slavila 79:67.

U prvom kolu Lige šest Bosna je pobijedila u Sarajevu 88:84, a Igokea se revanširala trijumfom u Laktašima 87:74.

BOSNA - ZRINJSKI 2:0

U drugoj utakmici u Mostaru tim Dušana Gvozdića slavio je pobjedu 67:76  ( 24:16, 19:20, 12:20, 12:20).

Bosna je do pobjede došla boljom igrom u drugom poluvremenu. Prvo je završeno prednošću Zrinjskog 43:36. U nastavku Bosna preuzima konce igre u svoje ruke.

Na isteku treće četvrtine Bosna je vodila 56:55 i nastavila je da igra u svom rtimu, te je na kraju došla do ubjedljive pobjede 76:67.

U pobjedničkom sastavu Delalić je postigao 16, Sokolović i Jošilo po 13, dok je Đorđević dao 12 poena.

Na drugoj strani princ 18, a Đurasović 14 poena.

IGOKEA - SLOBODA 2:0

OKK Sloboda je u prvom meču u Laktašima protiv Igokee izgubila na jednu loptu i tinjala je nada da u Tuzli mogu do izjednačenja protiv tima Dragana Bajića. Ipak Igokea je drugi meč shvatila mnogo ozbiljnije, slavila ubjedljivu pobjedu 65:103 ( 17:27, 16:23, 20:22, 12:31) i izborila finale.

Već nakon prve četvrtine gosti su imali ozbiljnu prednost 27:17, koja je na poluvremenu iznosila čak 17 poena razlike (50:33).

U drugom poluvremenu nije bilo opuštanja i očekivano Igokea je u finalu.

Igokeu su do pobjede predvodili Đorđe Milošević sa 21 poenom 10 skokova i pet asistencija. Mićović i Robinson postigli su po 15, Mahković 12 i Glogovac 11 poena.

U poraženom sastavu Rikalo i Dumić najboji sa po 15 poena.