"Novi trener" Barse video prvi gol Maskerana!

Koku gledao, Barsa "rešetala", Osasuna ispala...

Barselona je ponovo na prvom mestu Primere! Nedavna pobeda u "El klasiku" omogućila je Kataloncima da zadrže šampionske ambicije, pa je pritisak sada na Real Madridu.

Katalonci su u sredu rutinski savladali Osasunu pred svojim navijačima - 7:1 (2:0) i četiri kola pre kraja preuzeli vodeću poziciju. Doduše, Real tek treba da igra svoju utakmicu 34. kola protiv Deportiva u gosima (21.30), a čeka ga i ranije odložen duel sa Seltom, takođe u gostima.

Ako budu slavili u oba meča, Madriđani će vratiti tri boda prednosti u svoju korist.

Malo ko je očekivao da poslednjeplasirana Osasuna može da odoli zahuktaloj Barseloni, pa je i Luis Enrike odlučio da "promeša" startnu postavu.

Đordi Alba, Inijesta, Luis Suarez i Serhi Roberto ostali su na klupi, Nejmar i Rafinja nisu igrali zbog povreda, dok su od prvog minuta na terenu bili Andre Gomeš, Denis Suarez, Arda Turan, Pako Alkaser, a od 63. minuta zaigrao je i 19-godišnji Alenja - umesto Mesija.

Pitanje pobednika moglo je da se nagovesti već posle pola sata, jer je Barsa vodila 2:0 golovima Lionela Mesija u 12. i Andrea Gomeša u 30. minutu. Roberto Tores je sjajnim udarcem iz "slobodnjaka" u 48. ulio nadu gostima, međutim, ona nije dugo potrajala. Već u 57. Gomeš je postigao svoj drugi gol, a zatim se u 61. i Mesi po drugi put upisao u strelce. Na 5:1 povisio je Pako Alkaser u 64, a onda je usledio istorijski trenutak...

U 66. minutu dosuđen je penal za Barselonu. Luis Enrike je pokazao na Havijera Maskerana, posle čega je ceo Kamp Nou zanemeo. Argentinac je hladnokrvno postavio loptu na belu tačku i zatim šutirao kao iz topa. Precizno, za svoj prvi pogodak ikada u dresu Barselone! Posle sedam godina i 319 utakmica! Koliko je svima bilo stalo do ovog trenutka, najbolje pokazuje reakcija igrača na klupi i trenera Luisa Enrikea, koji su pogodak proslavili kao da je vredan trofeja.

Tu, ipak, nije bio kraj. I Pako Alkaser je duprlirao svoje ime na semaforu, pošto je ponovo pogodio u 86. minutu.

Sjajnu predstavu Barseloninih fudbalera iz svečane lože pratio je Filip Koku. Holanđanin koji je od 1998. do 2004. nastupao za Katalonce trenutno je na klupi PSV Ajndhovena, ali važi za prvog kandidata da nasledi Luisa Enrikea, koji je najavio odlazak po završetku sezone...

Osasuna, čiji su fudbaleri zbog TV prenosa bili primorani da igraju u posebnoj garnituri dresova, ovim porazom izgubila je i teoretsku šansu da ostane u Primeri. Naredne sezone, klub iz Pamplone takmičiće se u Segundi.