KUP: Borusija ne gubi u polufinalu (VIDEO)

Fudbaleri Borusije Dortmund igraće u finalu Kupa Njemačke. U polufinalu su izbacili Bajern.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda i Ajntrahta iz Frankfurta igraće u finalu Kupa Njemačke.

Ajntraht je u polufinalu izbacio Borusiju Menhengladbah, dok je tim iz Dortmunda u srijedu uveče u odličnom meču bio bolji od branioca trofeja Bajerna.

Na Alijanc areni:  BAJERN - BORUSIJA DORTMUND 2:3.

Borusija jednostavno ne gubi u polufinalu Kupa Njemačke otkako se igra jedna utakmica. Posljednji poraz doživjeli su daleke 1986. godine kada su Štutgarta. U međuvremenu jedini su tim, koji protiv Bajerna na Alijanc areni, koja je otvorena 2005. godine ima pet pobjeda.

Do pete pobjede tim Tomasa Tuhela došao je u jednoj odličnoj utakmici punoj preokreta. Najprije su vodili, da bi do poluvremena gubili, ali su uspjeli da se vrate i dođu do velike pobjede.

Krenimo redom.

Gosti su poveli u 19. minutu. Marko Rojs našao se na pravom mjestu u pravo vrijeme i nije mu bilo teško da ubali luptu u prazan gol.

...

Bajern je do poluvremena došao do preokreta. Zanimljivo golove su postigli štoperi.

Najprije je Havi Martinez nakon kornera uspio da izjednači. Igrao se 28. minut.

...

Bivši igrač Borusije Dortmund Mats Humels gol za preokret postigao je u finišu prvog poluvremena.

Bajern - Borusija 2:1.

...

Gosti se ne predaju. Njima preokret u drugom poluvremenu obezbijeđuju napadači. Najprije se Pjer Emerik Obamejang poklonio i glavom postigao gol za 2:2. Igrao se 69. minut.

...

Pet minuta kasnije mladi Dembele je tvorac preokreta za vođstvo Borusije 3:2. Odlično se Dembele snašao u šesnaestercu protivnika.

...

Tim iz Dortmunda do sada je četiri puta osvajao Kup Njemačke, a ovo im je i četvrta godina u nizu da igraju finale s tim da su prethodna tri izgubili.

Ajntraht iz Frankfurta će se boriti za peti trofej pobjednika Kupa Njemačke.