Sevilja stigla Atletiko

Borba za titulu prvaka Španije, ali i za treće mesto, ulazi u dramatičan finiš...

Ekipa Sevilje uz dosta napora je savladala Seltu rezultatom 2:1 i trećom uzastopnom pobedom na svom stadionu sustigla Atletiko Madrid.

Sada dva tima imaju po 68 bodova i onaj koji bude bolji u preostala četiri kola, izboriće direktan plasman u Ligu šampiona, dok će četvrtoplasirani morati u plej-of rundu kvalifikacija.

Sevilja je povela golom Hoakina Koree u 49. minutu, posle par lepih driblinga, ali je četiri minuta kasnije iz penala izjednačio Jago Aspas, nakon što je Džon Gvideti fauliran u kaznenom prostoru (povlačenje za dres sa leđa).

Domaćin je svim silama pokušavao da dođe do pobedonosnog pogotka, a upornost mu se isplatila u 79. minutu. Samir Nasri "probio" je po levoj strani i uputio nisku loptu u peterac, a tamo je Visam Ben Jeder bio brži od čuvara i od golmana Alvareza - 2:1.

Selti je ovo četvrti poraz u poslednjih pet kola i ona očigledno plaća ceh paralelnom takmičenju u Ligi Evrope, gde je dogurala do polufinala i čeka je dvomeč sa Mančester junajtedom.

Nemanja Radoja proveo je na terenu svih 90 minuta.

"Mali" baskijski derbi između Alavesa i Eibara završen je bez golova, što je rezultat po meri oba tima, uljuljkana u sredini tabele.

Alavesu nije pomoglo ni to što su gosti od 26. minuta i isključenja Asijera Rijesga imali igrača manje. Aleksandar Katai odigrao je poslednjih 10 minuta, dok Nenad Krstičić nije bio u timu.