Zrinjski zapeo u Krupi, Sarajevo grabi priključak

Aktuelni šampion BiH primio prvi gol u Ligi za prvaka, te osvojio samo bod u Krupi na Vrbasu, čime je omogućio Sarajevu da se visokom pobjedom u Bijeljini približi vodećem dvojcu na dva boda zaostatka.

Premijer liga BiH 6. kolo Liga za prvaka Liga za opstanak rezultati Krupa Zrinjski 1.1 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Fudbaleri aktuelnog šampiona BiH, Zrinjskog iz Mostara, nisu uspjeli da slave u Krupi na Vrbasu protiv posljednjeplasirane ekipe u Ligi za prvaka BiH.

Današnjim bodom protiv Krupe (1:1), tim Blaža Sliškovića izjednačio se po broju bodova sa Željezničarom, koji će sutra gostovati na "Tušnju" ekipi Slobode. Ipak, tim popularnog "Bake", koji je danas primio prvi pogodak u Ligi za prvaka, teško da će se zadovoljiti osvojenim bodom.

Vođstvo "plemićima" fenomenalnim pogotkom donio je Tonći Kukoč. Pogledajte majstoriju fudbalera Zrinjskog.

...

Gosti su imali prednost do 52. minuta, kada se Elvir Koljić odlično snašao u šesnaestercu Mostaraca i savladao Kenana Pirića, koji je tako prvi put kapitulirao nakon pet mečeva u kojima je sačuvao svoju mrežu. Iako su fudbaleri Zrinjskog imali inicijativu u nastavku, nisu uspjeli doći do pobjedonosnog pogotka.

Krupa-Zrinjski 1:1by goloviliga

U drugom današnjem meču Lige za prvaka Radnik i Sarajevo u Bijeljini su odigrali meč po izuzetno teškom terenu, natopljenom vodom, a gosti su osvojili tri izuzetno bitna boda.

"Bordo" tim poveo je golom Dušana Hodžića. Nekadašnji fudbaler Radnika sa preko 30 metara iz slobodnog udarca, zatresao je mrežu svog nekadašnjeg saigrača na golu Bijeljinaca, Mladena Lučića i tako donio veliku radost fudbalerima i navijačima Sarajeva.

Nermin Crnkić sa dva pogotka u nastavku ovjerio je trijumf Sarajlija, te timu Mehmeda Janjoša vratio nadu u borbi za šampionsku titulu.

Pogledajte golove iz Bijeljine...

Radnik B. - Sarajevo 0:1by goloviliga

Radnik B. - Sarajevo 0:2by goloviliga

Radnik B. - Sarajevo 0:3by goloviliga

U Ligi za opstanak, Čelik je pred svojim navijačima slavio protiv Mladosti i tako konačno, bar na dan, pobjegao iz zone ispadanja. Gol vrijedan tri boda postigao je Jasmin Smriko sredinom prvog poluvremena.

NK Čelik - FK Mladost DK - 1-0 Smrikoby goloviliga