Gradski rival "poklonio" Barsi pobedu

Barselona nastavlja da u stopu prati Real Madrid. Dve kardinalne greške igrača Espanjola...

Barselona 75, pa Real Madrid 75, ali "kraljevići" imaju meč manje.

Fudbaleri Luisa Enrikea još drže pobedničku formu od pobede u "El Klasiku", pa su u ne tako odličnoj fudbalskoj predstavi na manjem stadionu u Barseloni savladali gradskog rivala Espanjol - 3:0 (0:0).

Ne može se reći da je šampion Španije briljirao i zapravo je iz prvog udarca u okvir gola i stigao do pogotka u 50. minutu, nakon prve greške domaćih igrača.

Hurado je hteo da vrati loptu golmanu Lopezu, ali je lukavi Luis Suarez sve to sjajno ispratio i "ukrao" taj pas, a potom sigurnom egzekucijom doneo vođstvo svom timu i lakši posao u nastavku pošto je "probijen" do tada neprobojni bedem Espanjola.

Ovo je taj trenutak...

Oslobodila se tada pritiska Barselona, Espanjol je očekivano pokušao da dođe do izjednačenja, ali nakon odličnih pokušaja Nejmara i Mesija, koje je odbranio iskusni španski golman, Ivan Rakitić je "završio posao" u 76. minutu.

"Povukao" je Leo Mesi u svom stilu, prošao četvoricu, a onda idealno odložio...

I 2:0!

Do kraja meča još jedna početnička greška igrača Espanjola.

Posle jedne ubačene lopte za urugvajskog napadača, amaterski se poneo Aron Martin Karisol, pa je Luis Suarez stigao do novog gola u prvenstvu.