Malbašić za pobedu i treće mesto Voše

Novosadski crveno-beli savladali Mladost (2:1) i zadržali treću poziciju na tabeli.

Malbašić za pobedu i treće mesto Voše Izvor: MN PRESS

Vojvodina i nakon ovog kola ostaje trećeplasirana ekipa Superlige!

Pogocima Filipa Malbašića, trećeg strelca Superlige, u poslednjem minutu prvog dela igre i sa penala na kraju susreta, "lale" su došle do pobede protiv Mladosti iz Lučana u direktnom okršaju za treće mesto - 2:1 (1:0).

Posle tri susreta bez pobede i postignutog gola, u kojima je Vojvodina između ostalog i promenila trenera, ekipa Radoslava Bataka pokazala je ozbiljnost u odlučujućim momentima.

Posle prečke Marka Vukasovića iz 21. minuta vođstvo domaćima doneo je Filip Malbašić sa desetak metara iskosa u poslednjim trenucima prvog dela igre. Uprkos tome što je Krznarić zakačio loptu - to nije bilo dovoljno da ona ne završi u mreži.

Posao je trebalo da bude "olakšan" za Vojvodinu kada je Ivan Milošević dobio crveni karton zbog lakta u lice Filipa Malbašića, ali Mladost dolazi do izjednačenja samo pet minuta kasnije.

Milosavljević je bio strelac, ali Lučanci nisu izdržali do kraja.

Fudbaleri gostujuće ekipe rušili su Melega u kaznenom prostoru nakon odličnog solo prodora, a Filip Malbašić je bio strelac. To je njegov 16. gol u sezoni...