Krupa još sanja Evropu!

Fudbaleri Krupe odigrali su neriješeno u Bijeljini protiv Radnika (2:2) u posljednjem meču sedmog kola Lige za šampiona Bosne i Hercegovine i zadržali šanse da izbore plasman u evropska takmičenja.

PL BiH (7. kolo, za šampiona): Radnik - Krupa 2:2 Izvor: MONDO
Izvor: MONDO

Predstavnici Republike Srpske u Premijer ligi BiH, Radnik i Krupa su se u Bijeljini osim prestiža borili i za mogući izlazak na evropsku scenu, pod uslovom da Sarajevo osvoji Kup BiH.

Spretniji su u nedjelju bili fudbaleri iz Krupe na Vrbasu, koji su dva puta gubili, pa stizali rezultat, a onda i u posljednjem minutu im je poništen možda i regularan gol za pobjedu.

Radnik - Krupa 2:2

Semberci su do prednosti stigli u 10. minutu nakon što je Filip Stojanović pogodio mrežu ekipe iz banjalučkog predgrađa udarcem sa 20-ak metara.

Doduše, lopta je malo zakačila kapitena Krupe Aleksandra Vukotića i prevarila golmana Jovana Kutića - 1:0.

Međutim, izabranici Slobodana Starčevića su uzvratili početkom drugog poluvremena kad je poslije solo akcije Stefan Barić najprije nanizao četiri igrača domaćih i potom postigao pogodak za izjednačenje.

Kapiten Krupljana Vukotić je osam minuta kasnije ponovo bio tragičar gostiju pošto je skrivio jedanaesterac, a zbog prigovora je zaradio i žuti karton, pa će propustiti naredno kolo protiv Željezničara u Krupi na Vrbasu.

Siguran realizator sa "bijele tačke" bio je ponovo Filip Stojanović!

Mogli su puleni Nebojše Miloševića da ranije osiguraju pobjedu s obzirom na stvorene šanse u nastavku, međutim, Aleksandar Kosorić i Edin Ademović nisu bili precizni iz vrlo izglednih situacija.

Kazna za promašaje uslijedila je u 88. minutu nakon penala izjednačio Zoran Milutinović.

Samo dva minuta kasnije, golman Radnika Mladen Lučić je ponovo bio savladan, ali je gol poništen nakon navodnog faula.

FK Radnik B. - FK Krupa 2:2 [Golovi] (7.5.2017)by clipsbh

Radnik: Lučić, Stojanović, Beširević, Vasić, Srećković, Zeljković, Ostojić, Kosorić, Đurić, Šerbečić, Ademović.

Krupa: Kutić, Redžić, Jašarević, Koljić, Ljubenović, Dujaković, Vuković, Milutinović, Vukotić, Aleksić, Mirković.