KUP RS: Radnik blizu trofeja

Radnik na korak od petog trofeja Kupa RS. Leotar će u Trebinju juriti dva gola zaostatka.

Kup RS finale: Radnik - Leotar 2:0 Izvor: MONDO/Nemanja Babić
Izvor: MONDO/Nemanja Babić

Bijeljinski Radnik savladao je Leotar rezultatom 2:0 u prvom meču finala Kupa RS.

Premijerligaš BiH opravdao je ulogu favorita, međutim, gosti iz Trebinja su imali nekoliko dobrih prilika, ali su surovo kažnjeni za promašene prilike.

Radnik je poveo u 30. minutu golom Obradovića sa "bijele tačke".

Do kraja prvog poluvremena Leotar je mogao da izjednači, ali je Lučić odbranio zicer Šešelju koji se poslije kontranapada našao u situaciji "jedan na jedan" sa golmanom domaćih.

Na startu drugog poluvremena ponovo je zaprijetio Leotar. Ovog puta Zečević se našao sam na deset metara od gola poslije centaršuta sa desne strane, ali je šutirao direktno u Lučića, koji je odbio loptu u korner.

Radnik je kaznio ove promašaja novim pogotkom za 2:0 u 67. minutu. Najbolji fudbaler Srpske Marko Obradović odlično se ubacio i svojim drugim golom na utakmici postavio konačnih 2:0.

Revanš meč finala Kupa RS igra se za sedam dana u Trebinju.