Široki Brijeg osvojio Kup BiH!

Fudbaleri Širokog Brijega poslije penal lutrije osvojili trofej namijenjen pobjedniku Kupa BiH.

Široki Brijeg osvojio Kup BiH! Izvor: MONDO

Ekipa Sarajeva uspjela je da nadoknadi 0:1 iz prvog meča i slavi na Pecari, ali su domaći fudbaleri boljim izvođenjem jedanaesteraca stigli do pobjede 4:2 i osvojili Kup BiH čime su izborili plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Odlučujući penal za Široki Brijeg u reprizi finala Kupa BiH iz 2005. godine postigao je Čabraja i Široki Brijeg je u svom sedmom finalu osvojio treći pehar Kupa BiH u svojoj istoriji.

Čabraja penal

Sarajevo je bilo bolji protivnik na prepunoj Pecari, ali domaći fudbaleri nošeni ogromnom podrškom izdržali su do jedanaesteraca uprkos velikoj ofanzivi Sarajlija.

Sarajevo je do vođstva 1:0 stiglo u 65. minutu poslije jedanaesterca koji je skrivio Bralić. Amer Bekić poslao je Bilobrka u jednu, a loptu u drugu stranu za 1:0.

NK Široki Brijeg - FK Sarajevo / 0:1 Bekić (p)by clipsbh

Moglo je Sarajevo do vođstva u nekoliko navrata prije toga ali je Bilobrk u 40. minutu odbranio dobar pokušaj Hebibovića.

Veliki promašaj viđen je prije toga kada je Crnkić promašio nemoguće. Pogledajte!

Promašaj Crnkića

U drugom poluvremenu vodila se velika borba na sredini terena, a kako je meč odmicao Široki je polako zatvarao meč, posebno u zadnjih desetak minuta.

Zviždanje himni i ustaški pozdrav

Sjenku na pobjedu Širokog Brijega bacili su domaći navijači koji su prije utakmice zviždali himni BiH, a pred izvođenje jedanaesteraca sa tribina skandirali ustaški pozdrav "Za dom spremni".

Oba trenera iskoristila su posljednje minute da izvrše izmjene spremajući se za jedanaesterce koji su bili neizbježni.

Nakon pete serije uslijedilo je veliko slavlje u Širokom Brijegu, jer su osvajanjem trofeja domaći fudbaleri izborili i plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope.