Odbojkaši Srbije idu na Svetsko prvenstvo!

Srpski odbojkaši bez izgubljenog seta do plasmana na Svetsko prvenstvo.

Odbojkaši Srbije idu na Svetsko prvenstvo! Izvor: MN PRESS

Četvrta pobeda rezultatom 3:0 - i plasman na Svetsko prvenstvo je obezbeđen!

Odbojkaši Srbije savladali su ovog popodneva Norvešku maksimalnim rezultatom i kolo pre kraja kvalifikacija koje se igraju u Hrvatskoj obezbedili su deseto učešće za "orlove" na Svetskim prvenstvima!

Pred oko stotinak gledalaca u zagrebačkoj hali "Bojan Stranić" odbojkaši Nikole Grbića su za sat vremena "počistili" protivnika sa severa Evrope - 25:12, 25:14 i 25:12.

Srbija je, kako to i rezultat već govori sam za sebe, kontrolisala sva dešavanja na terenu i dopustila Skandinavcima da osvoje svega 38 poena u tri seta, a potvrdu plasmana "orlovi" će imati u nedelju protiv domaćina Hrvatske, u za nama rezultatski nevažnom meču.

Prvo učešće za reprezentaciju Srbije (Jugoslavije, SCG) na SP je bilo 1956. u Parizu, a poslednje pre tri godine u Poljskoj. Imamo jednu srebrnu i jednu bronzanu medalju.

Naši reprezentativci su odigrali ukupno 94 utakmice i ostvarili 55 pobeda, uz 39 poraza i set količnik 199:146.

Svetsko prvenstvo se održava u Bugarskoj i Italiji 2018. godine.