Veliko slavlje Vengera, Arsenal "uzeo" FA Kup

Iznenađenje na "Vembliju", Arsenal je osvojio trofej FA Kupa pobedivši šampiona Engleske.

Trofej za Arsenal i Arsena Vengera!

Francuski stručnjak osvojio je sedmi trofej FA Kupa u karijeri pošto je njegova ekipa bila bolja od favorizovanog Čelsija na "Vembliju" 2:1 (1:0), pa je bar tako malo popravljena sezona kluba sa Emirata.

Pogocima Sančeza i Remzija "tobdžije" su "naplatile" meč u kom su bili bolji rival i pravo je čudo kako više golova nije završilo u mreži Kurtoe čija odbrana nije "funkcionisala".

Kao da su se "plavci" zaneli u slavlju, pa su mislili da će rutinski dobiti i ovaj meč protiv Arsenala, ali ispostavilo se da je Vengerov tim bio motivisaniji i od početka je pretio nesigurnoj odbrani, a u tri navrata su pogađali i okvir gola

Arsenal je poveo već u četvrtom minutu preko Aleksisa Sančeza, ali nakon ofsajda Arona Ramzija koji nije dosuđen, pa su "plavci" bili vidno nezadovoljni odlukom glavnog i pomoćnog sudije.

Ramzi nije dirao loptu, ali je uticao na igru, pre nego je Čileanac stigao i poslao loptu u mrežu.

Čelsi je izjednačio preko Dijega Koste u 76. minutu, ali je samo tri minuta kasnije Aron Ramzi odlično iskoristio pas Olivijea Žirua i doneo trofej svojoj ekipi.

Venger je prethodno bio šampion ovog takmičenja sa Arsenalom u sezoni 1997-98, 2001-02, 2002-03, 2004-05, 2013-14, 2014-15 i sada 2016-17.