Srbi bez trofeja, Borusija osvojila Kup Njemačke

Mijat Gaćinović asistirao je za izjednačenje Ajntrahta, ali je Borusija ipak stigla do trijumfa 2:1 i pehara pobjednika Kupa Njemačke.

Borusija Dortmund poslije tri izgubljena finala, konačno je osvojila Kup Njemačke!

„Milioneri“ su u finalu odigranom na Olimpijskom stadionu u Berlinu savladali Ajntraht Frankfurt 2:1 i četvrti put u svojoj istoriji osvojili „DFB pokal“.

Ajntraht je pružio odličan otpor, posebno krajem prvog poluvremena, ali uprkos tome nije uspio da savlada Borusiju i tako izbori plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Bravura Osmana Dembelea, prodor po desnoj strani, dribling i precizan šut bili su dovoljni za vođstvo Borusije u osmom minutu.

U ekipi Ajntrahta meč su od početka počeli srpski internacionalci Mijat Gaćinović i Slobodan Medojević, a prvi je sjajnim dodavanjem u 29. minutu uposlio Rebića koji postiže gol za izjednačenje.

Borusija Kup

Mogao je Ajntraht deset minuta kasnije i do preokreta, ali, je Seferović pogodio stativu.

Početkom drugog poluvremena odličnu priliku imala je Borusija, ali je odbrana Ajntrahta nakon gužve uspjela izblokirati pokušaj Kagave.

Navijači Borusije već su vidjeli loptu u golu u 64. Minutu, kada je Obamejang pogodio prečku, međutim samo dvije minute kasnije imali su razloga za slavlje.

Golman Ajntrahta Hradecki oborio je Pulišića, a Obamejang je izveo jedanaesterac za konačnih 2:1.

Borusija je osvajanjem Kupa Njemačke poslala Hertu u grupnu fazu Lige Evrope, a uspjeh „milionera“ osim u Dortmundu slaviće se i u Frajburgu jer je istoimena ekipa trijumfom Borusije dobila mjesto u kvalifikacijama za Ligu Evrope.