Italija - Nemačka 1:0, dobro i jednima i drugima!

Mlade reprezentacije Italije i Nemačke zajedno su ušle u polufinale EP u Poljskoj, dok je Slovačka eliminisana. Za finale u utorak Engleska - Nemačka i Španija - Italija.

Novi format U-21 Evropskog prvenstva, sa tri grupe od po četiri tima, prosto je "morao" da iznedri ovakvu završnicu prve faze.

Italija i Nemačka su nakon međusobnog susreta, završenog 1:0 (1:0), ruku pod ruku prošle u polufinale iz grupe C, "azuri" kao pobednici grupe, zajedno sa Engleskom i Španijom, a "panceri" kao najbolja drugoplasirana selekcija.

Nemci su na tabeli vicešampiona grupa zauzeli prvo mesto, ispred Slovačke i Portugala, koji su takođe ostvarili po dve pobede i jedan poraz:

Nemačka 6 bodova (gol-razlika 5:1)
Slovačka 6 (6:3)
Portugal 6 (7:5)

To znači da će se u polufinalnim okršajima 27. juna sastati Engleska - Nemačka i Španija - Italija.

Šansu da ode dalje propustila je Češka, koja je u subotu uveče poražena od Danske rezultatom 2:4 (1:2).

Dok su Italijani vodili 1:0, pogotkom Bernardeskija u 31. minutu, Česi su u 54. minutu izjednačili na 2:2 i znali da bi prelaskom u vođstvo izbili na prvo mesto u grupi.

Međutim, Zohore je u 73. minutu doneo Dancima 3:2, pa su Italija i Nemačka poslednjih 10-15 minuta mogli da odigraju bez žara i naročite želje da promene rezultat.

Svaki sistem takmičenja koji omogućava tu vrstu kalkulacije, nije dobar. Zato bi UEFA trebalo da razmotri kako će šampionat Evrope ubuduće izgledati...