Ah, TAJ-brejk!

Dušan Lajović eliminisan je u osmini finala Istborna bez da je prepustio servis gem protivniku.

Dušan Lajović eliminisan je u osmini finala ATP turnira u Istbornu bez da mu je (3) Džon Izner oduzeo servis gem!

Jedini brejk na meču koji je ovog četvrtka oko podneva igran na jugu Engleske napravio je srpski teniser, čime je poveo 1:0, ali je američki dvometraš u naredna dva seta uspeo da bude bolji u taj-brejkovima.

Od trenutka kada je Lajović (78. ATP), pri rezultatu 3:2 u prvom setu, napravio brejk i poveo 4:2, ne da nije bilo brejkova, već nije bilo ni šansi za to do kraja meča, a igralo se sat i 52 minuta.

Na kraju - 6:4, 6:7 (2:7), 6:7 (4:7) za 21. tenisera sveta, koji će se u četvrtfinalu 635.660 evra vrednog turnira s kojeg svi putevi vode na Vimbldon sastati sa (7) Rišarom Gaskeom.

Prethodno, Francuz je rezultatom 6:4, 6:4 pobedio još jednog ubojitog servera, južnoafričkog dvometraša Kevina Andersona.

Lajović je u prvom kolu pobedio Gaskeovog zemljaka, Žeremija Šardija.