Novo srebro srpskih kajakaša!

Dejan Pajić i Ervin Holpert osvojili su srebrnu medalju u trci dvoseda na 500 metara, dok je Milici Starović odličje izmaklo za jednu desetinku.

Druga medalja za reprezentaciju Srbije na Evropskom prvenstvu u kajaku, koje se održava u Plovdivu!

Dejan Pajić i Ervin Holpert ponovili su uspeh Milenka Zorića i Marka Tomićevića od subote, pošto su u trci dvoseda na 500 metara prošli kroz cilj za 1:27,616 minuta - iza Mađara Nadaša i Totke (1:26,500), a ispred trećeplasiranih Ukrajinaca Semikina i Trunova (1:28,004).

Ono što Pajićev i Holpertov uspeh čini još većim je činjenica da su do medalje došli samo 40 minuta posle trke u četvercu.

Muški četverac na 1.000 metara u kome su nastupili sa Simom Boltićem i Draganom Hančovskim završio je nastup na šampionatu Evrope kao sedmi, u vremenu 2:59,886.

Zlato je osvojila posada Španije (2:54,374), srebro Poljaci (2:54,658), a bronzu Slovaci (2:54,666).

Milica Starović zauzela je četvrto mesto u finalu jednoseda na 500 metara, pošto je trku izveslala za 1:48,020 minuta.

Milici je bronzana medalja izmakla za jednu desetinku, dok je za pobednicom Tamarom Takač (Mađarska) zaostala 0,76 sekundi.

Nikolina i Olivera Moldovan su trku dvoseda na 500 metara završile kao šestoplasirane, pošto su po jakoj kiši prešle stazu za 1:42,540 sekundi.

Prepodnevni deo programa obeležile su kiša, vetar i niska temperatura, što je bio šok za takmičare posle visokih 40 stepeni prvih dana takmičenja.