PLBIH: Radnik srušio šampiona!

Fudbaleri Radnika savladali Zrinjski 2:1 u Bijeljini i zasjeli na vrh tabele Premijer lige BiH.

PLBIH: Radnik - Zrinjski 2-1 Izvor: MONDO/Ilustracija

Šampion BiH zaustavljen je u Bijeljini. Poslije dve pobjede u prva dva kola Zrinjski je u trećem kolu upisao poraz od Radnika rezultatom 2:1.

Uspjeli su Mostarci da izjednače nakon vođstva Radnika iz prvog poluvremena, međutim šest minuta prije kraja Bijeljinci su golom Glišića sa „bijele tačke“ stigli do tri boda.

Radnik je dobro počeo sezonu i sa dve pobjede i remijem u prva tri kola zauzima prvo mjesto na tabeli, bar do sutra i duela Borca i Mladosti.

Domaći su do vođstva stigli u 44. minutu kada je mrežu šampiona BiH pogodio Srećković.

Trener Zrinjskog Blaž Slišković u drugom poluvremenu postavio je svoju ekipu ofanzivnije, pomjerivši Jovića u špic napada pored Bilbije i to je urodilo plodom u 58. minutu kada je Glišić izjednačio.

Prethodno je dobru priliku imao i Bilbija, ali je njegov šut sa nekih 18 metara završio iznad gola. Na drugoj strani Stojkić je zaprijetio iz slobodnog udarca, ali je Lučić bio siguran.

Do pobjedonosnog gola Radnik je stigao u 84. nakon što je Beširević oboren u protivničkom šesnaestercu.

Jedanaesterac je u pogodak pretvorio Glišić, napadač koji je prethodno zamijenio Okića i Radnik je stigao do konačnih 2:1.

Radnik je tako upisao tek drugi trijumf nad Zrinjskim u njihovim međusobnim okršajima.