Švedska ponovo kobna za "zmajeve"

Reprezentacija BiH porazom od Švedske 88:72 zakomplikovala sebi situaciju u pretkvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Reprezentacija BiH doživjela je drugi poraz u Grupi A pretkvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a ponovo je bolja bila Švedska.

Košarkaši Švedske zasluženo su upisali pobjedu 88:72 protiv "zmajeva" koji su bili daleko od igre kakvu su pružili u prošlom kolu protiv Jermenije.

Selekcija BiH željela je da ostvari treći uzastopni trijumf i revanšira se Šveđanima za poraz 81:73 u prvom kolu pretkvalifikacija, međutim, sada ima dva poraza i dve pobjede, ali i lošiji skor sa Šveđanima pa se nalazi na trećem mjestu u Grupi A.

Lider je selekcija Jermenije koja je večeras kao gost savladala Slovačku rezultatom 92:78.

Uprkos dobroj atmosferi u zeničkoj Areni gdje je bilo prisutno oko 5000 gledalaca, bh. košarkaši nisu pružili igru kakva se od njih očekivala.

Švedski košarkaši limitirali su Džanana Musu na 12 poena, a ni ostatak ekipe nije ponovio izdanje iz Skenderije prije nekoliko dana.

Tada su odličnu partiju pružili Sejfić i Hasandić, međutim ove večeri one su izostale, tek su Vrabac sa deset i Tomić sa 11 poena bili donekle raspoloženi.

Najveći problem bila je odbrana, posebno na plejmejkeru Masambi, koji je pogađao iz svih pozicija, ali i razigravao svoje saigrače.

Masamba je bio najefikasniji sa 20 postignutih poena, a slijede Erikson sa 15 i Gadefirs sa 13.

UMALO TUČA "ZMAJEVA" I ŠVEĐANA

Krenuli su "zmajevi" dobro i imali pet poena prednosti, međutim početkom druge četvrtine Švedska je stigla do vođstva koje se zahvaljujući lošoj igri "zmajeva" u odbrani krajem druge četvrtine povećalo na "plus 8".

Na startu trećeg perioda Švedska je stigla do dvocifrene prednosti, a ni pomoć publike na startu posljednje četvrtine nije pomogla "zmajevima".

Mnogo loših poteza viđeno je od momaka u bijelim dresovima, uz vidljivu nervozu Muse kojeg je Vujošević u par navrata, čak i kada se lomio rezultat ostavljao na klupi.

Selektor BiH ipak je na svom posljednjem tajm autu pokušao da utješi svoje igrače ističući da je poraz normalna stvar i da su ostale još dvije utakmice pretkvalifikacija.

Poslije poraza 88:72 reprezentacija BiH mora u sljedećem kolu u srijedu da pobijedi Slovačku u gostima i tako zadrži šanse da kao jedna od dvije prvoplasirane ekipe izbori plasman u kvalifikacije.

TOK MEČA:

Čarke na terenu nakon završetka utakmice. Sejfić je bio u centru pažnje.

Kraj utakmice

72:88 Musa postiže posljednje poene na utakmici

70:86 Gajić uzvraća trojku

67:86 trojka Masambe, nejgov 18. poen

67:81 Poenima Gajića BiH je smanjila na 14 razlike, selektor Švedske Vedran Bosnić zove tajm aut

60:79 Masamba nastavlja svoj "šou" večeras

58:75 Erikson pogađa trojku poslije dobre akcije Švedske

56:72 Vujošević vratio Musu u igru

Sejfiću dosuđen faul u napadu. Žestoka reakcija Vujoševića koji je u terenu. Selektor BiH zaradio tehničku grešku, nakon čega je i izbio loptu sudiji iz ruke.

56:70 Erikson pogađa za maksimalnih 14 poena prednosti

56:68 Lijepa akcija Šveđana i alej-up

Probudila se publika u zneičkoj Areni, podrška "zmajevima"

ČETVRTA ČETVRTINA

55:64 Zakucavanje Lončara u posljednjoj sekundi treće četvrtine

53:60 Atić je promašio oba slobodna bacanja, ali je u nastavku napada pogodio trojku

48:60 Švedska ima najveću prednost na utakmici - 12 poena. Vujošević primoran da zove tajm-aut

46:56 Prišli su zmajevi malo, ali polaganjem Ramšteta Švedska ponovo na plus 10

42:51 Prekršaj Masambe na Musi. Ovo je treća lična najboljeg švedskog igrača

42:49 TROJKA LAZIĆA!

39:49 Lazić promašuje trojku,a  na drugoj strani Masamba pogađa za tri i prvi put Švedska ima dvocifrenu prednost

39:44 Sejfić je postigao koš uz faula, a potom i pogodio dodatno slobodno bacanje

TREĆA ČETVRTINA

Kraj prvog poluvremena

36:44 Musa je šutirao sa osam metara i promašio, nakon toga Renfro je pokušao, ali ni on nije bio precizan

36:44 Sejfić je pogodio jedno slobodno bacanje, a Masamba šut sa distance na drugoj strani. BiH će imati posljednjih 12 sekundi za napad

35:42 Šveđani u posljednji minut prvog polzuvremena ulaze sa "plus 7", najvećom prednošću na ovom meču

23:18 Hasandić pogađa trojku

20:17 Četiri napada nisu iskoristili bh. košarkaši. Vujošević je pozvao tajm aut, a Šveđani imaju napad.

18:13 Musa pogađa i vraća BiH na plus 5

12:7 Masamba prekida seriju BiH

12:5 Musa trojkom kažnjava promašaj gostiju

9:5 Tomić polaže za mini seriju "zmajeva" 5:0

4:5 Šveđani prelaze u novo vođstvo

4:3 Erikson je pogodio trojku, a Renfro je odmah potom postigao dva poena, ali ne i dodatno slobodno bacanje

2:0 Vrabac poentira na otvaranju utakmice