Sarajevo u 89. minutu do boda u Doboju kod Kaknja!

U derbiju četvrtog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Mladosti i Sarajeva, bordo tim je do remija stigao u 89. minutu - 1:1 (1:0).

PL BiH (4. kolo): Mladost - Sarajevo 1:1 Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Ekipa iz Doboja kod Kaknja je kao lider na tabeli sa maksimalnih devet bodova dočekala Sarajevo i bila vrlo blizu da nastavi pobjedničku seriju!

Tim Edisa Mulalića je vodio na poluvremenu golom Adnana Zahirovića iz 45. minuta i držao čvrsto igru i rezultat do posljednjeg minuta utakmice u Doboju kod Kaknja.

A tada je za goste sa "Koševa" pogodio Mersudin Ahmetović (na fotografiji) poslije centaršuta iz kornera za konačnih 1:1.

Ipak, kad se sve sabere, podjela plijena je i najrealniji ishod s obzirom da nije dobro počelo po domaće fudbalere...

Već u prvom napadu, preciznije osmoj sekundi, "bordo" tim je mogao do prednosti u Doboj Kaknju, ali je sjajno reagovao golman Emil Velić poslije udarca Nedima Hadžića.

...
Izvor: Dailymotion

Hadžić je i u 25. minutu bio kreator dobre prilike, međutim, golman Mladosti je i ovog puta odlično odbranio njegov šut.

I onda u posljednjem minutu prvog dijela, poslije centaršuta iz slobodnog udarca koji je izveo Filip Arežina, najviši u skoku bio je Zahirović i doveo Mladost u vođstvo - 1:0.

...

Prvo poluvrijeme su obilježili i brojni prekidi zbog obostrane grube igre, pa je sudija Vladimir Bjelica iz Istočnog Sarajeva imao pune ruke posla.

U nastavku je Sarajevo pokušavalo da stigne do izjednačenja, ali zgusnuta sredina i čvrsta odbrana Mladosti nije dopuštala ni najmanju priliku gostima sa "Koševa".

Do pomenutog 90. minuta, kad je Ahmetović nadskočio svoje čuvare i savladao golmana Velića.

...

MLADOST: Velić, Benović, Metalsi, Zahirović, Aganspahić, Arežina, Lazić, Čomor, Šećerović, Hiroš, Isaković.

SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Stanojević, Novaković, Kuzmanović, Sarić, Rahmanović, Velkoski, Ivetić, Bekić, Hadžić