Junajted zaseo na vrh!

Murinjova četa "razbila" Vest Hem u poslednjoj utakmici prvog kola Premijer lige. Lukaku debitovao golovima, Nemanja Matić odličan.

Satnica prvog kola Premijer lige bila je takva da je Mančester junajted mogao da isprati nastupe svih konkurenata, a onda je na Old Trafordu deklasirao Vest Hem - taman toliko ubedljivo da izbije na čelnu poziciju, ispred Hadersfilda, Mančester sitija, Totenhema, Arsenala, Barnlija, Evertona i Vest Bromviča.

Sve te ekipe ovog vikenda su osvojile po tri boda, ali niko tako sigurno i impresivno kao Junajted.

Vest Hem je savladan rezultatom 4:0 (1:0), a tim Žozea Murinja svih 90 minuta je igrao ofanzivno, u visokom ritmu, sa mnogo lepih poteza i stvorenih šansi.

Romelu Lukaku na debiju je postigao dva pogotka, u 33. i 53. minutu, tako da je odmah počeo da se isplaćuje Murinju, nakon transfera iz Evertona vrednog 75 miliona funti. Antoni Marsijal je ubrzo po ulasku sa klupe povisio na 3:0 (87. minut), pa u 90. proigrao Pola Pogbu, koji je sa 18 metara stavio tačku na goleadu "crvenih đavola" i krunisao svoju vrlo dobru partiju.

Nemanja Matić bio je impresivan u svojoj ulozi na sredini terena, naročito kada je prilikom postizanja vodećeg gola presekao loptu na sredini terena, a zatim istrčao kontru i omogućio Markusu Rašfordu da uposli Lukakua u poziciji iz koje Belgijanac najčešće ne greši.

Treba istaći i Henrika Mkitarjana, čija dodavanja su bila više od "pola gola" u akcijama za 2:0 i 3:0.

Vest Hem je imao samo jednu pravu šansu, kada je u poslednjim sekundama prvog poluvremena David De Hea odbranio "projektil" Edimilsona Fernandeza sa 16 metara.