Bolt: Neće biti povratka

Svjetski rekorder na 100 i 200 metara oprostio se od atletike na SP u Londonu i potvrdio da se neće vraćati tom sportu.

Usein Bolt definitivno je završio svoju impresivnu sprintersku karijeru i čak ni njen neadekvatan završetak - odustajanje zbog povrede u trci štafeta 4x100 metara - neće ga motivisati da promijeni ranije donesenu odluku.

"Vidio sam previše ljudi koji su se penzionisali i vratili, samo da bi bili gori ili se osramotili. Ne želim da budem jedan od njih", rekao je Bolt u Londonu.

Tek završeno Svjetsko prvenstvo bilo je posljednje takmičenje na kojem je učestvovao.

On se posljednjeg dana SP oprostio od publike uz karakterističnu pozu i počasni krug, dok su na semaforu bili objavljeni njegovi svjetski rekordi na 100 i 200 metara (9,58 i 19,19 sekundi).

"Zaista sam tužan jer moram da odem. Rekao sam zbogom navijačima i takmičenju", kazao je 30-godišnji Bolt.

On je u Londonu osvojio bronzanu medalju na 100 metara, prije nego što se povrijedio u subotnjem nadmetanju štafeta.

"Ne mislim da će ovo takmičenje promeniti utisak o onom što sam uradio tokom karijere. Kada sam izgubio na 100 metara, neko mi je rekao da ne brinem, jer je i Muhamed Ali takođe izgubio poneku borbu".

Bolt je karijeru završio sa 19 zlatnih medalja - osam sa OI i 11 sa SP.

I dalje važeće svjetske rekorde postavio je na SP u Berlinu 2009. godine.