Rijeka vodila, ali je Pirej "eksplodirao" u 93!

Rijeka vodila u gostima protiv Olimpijakosa, ali zahvaljujući strašnoj atmosferi na "Karaiskakisu" i isključenju jednog igrača gostiju - preokret grčkog tima. Pobede upisali Napoli, Seltik, Sevilja...

Plej of Liga šampiona prvi mečevi Izvor: MN PRESS

Rijeka je vodila, ali Olimpijakos je dobio meč!

Hrvatski predstavnik u Ligi šampiona bio je na korak od iznenađenja u prvom meču plej-ofa za Ligu šampiona pošto je dobru igru u prvom poluvremenu naplatio i golom, ali nisu uspeli da izdrže nalete grčkog tima koji je "ludački" bodrio čitav "Karaiskakis".

Ekipa koja je eliminisala Partizan (5:3), uspela je da se vrati u meč sredinom drugog poluvremena, a onda i da u trećem minutu nadoknade dotuče Rijeku - 2:1 (0:1).

Rijeka je povela nakon fenomenalne akcije i poteza brazilskog fudbalera Ebera.

Pogledajte majstoriju...

Heber

Usledio je bolji period za Olimpijakos, naročito početkom drugog poluvremena, a ekipa Besima Hasija je šansu konačno iskoristila kada je u igru ušao Kostas Fortunis, da bi nakon greške odbrane Rijeke loptu dobio Ođiđa Ofoe i zakucao je u mrežu protivnika.

Bilo je to neodbranjivo za Simona Slugu...

Vrebala je Rijeka kontru, bila suočena sa mnogobrojnim pokušajima Grka da bi ostala i bez Leonarda Žute pošto je desni bek hrvatskog tima isključen.

Prvo je Olimpijakos preko Andrucosa pogodio prečku, da bi potom Slugi iz slobodnjaka pretio Fortunis, koga je nakon gužve u kaznenom prostoru savladao štoper Romao, pošto je brzo reagovao na centaršut sa desne strane.

Ođiđa
Romao

U ostalim mečevima beležimo očekivanu pobedu Sevilje u gostima kod Bašakšehira (2:1) koju su im doneli Eskudero u 16. i Ben Jeder u 84. minutu.

Najubedljiviji bio je Seltik Brendana Rodžersa, koji je suvereno osvojio titulu u Škotskoj, savladavši Astanu 5:0, uz dva pogotka Skota Sinklera, pa će revanš u Kazahstanu biti formalnost.

Napoli je takođe blizu ulaska u Ligu šampiona pošto je u prvom meču protiv Nice slavio pogocima Dirsa Mertensa u 13. minutu, odnosno Žoržinja u 70. nakon penala koji je skrivio iskusni Žale, da bi crvene kartone na deset minuta do kraja dobili Kozijelo i Plea.

Trijumf je upisao i Hapoel Ber Ševa koji je uspeo da napravi preokret protiv Maribora pred svojim navijačima, a svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu (2:1.