Milivojević poklonio pobedu Liverpulu, gol Tadića

Fudbaleri Liverpula upisali prvu pobedu u Premijer ligi, dok je Sautempton sa "kreča" tukao Vest Hem.

Ne naročito kvalitetan meč, ali sa dosta šansi, gledali smo na "Enfildu" između Kristal Palasa i Liverpula, a na kraju ga je rešila jedna greška...

Luka Milivojević je bio neoprezan u 73. minutu, čudno se odbila lopta od njega kada je hteo da je izbaci iz svog kaznenog prostora, pa je stigla do Sadija Manea koji je rutinskom realizacijom doneo svom timu prvu pobedu u ovoj sezoni.

Šteta za srpskog reprezentativca koji je pre toga odigrao veoma dobar meč, ali već sada se vidi da mu ne odgovara sistem Franka de Bura, kao što jeste Sema Alerdajsa.

Liverpul se verovatno u finišu meča setio kako je u prošlom kolu u nadoknadi prosuo bodove protiv Votforda, ali umesto panike oni su bili ti koji su stvarali šanse...

Redom su Salah, Solanke i Vajnaldum pretili, ali je Vejn Henesi uspeo da ostane na jednom primljenom golu, ali njegov Kristal Palas i dalje čeka prve bodove u sezoni.

LIVERPUL - KRISTAL PALAS 1:0 (0:0)

Sautempton je uspeo da prokocka prednost od dva gola razlike dok je imao i igrača više od Vest Hema, koji je ostao na desetorici nakon "laktanja" Marka Arnautovića, koju su im doneli Manolo Gabijadini u 11. i Dušan Tadić u 38. minutu iz penala.

Tada je na scenu stupio Havijer Ernandez "Čičarito" i u svom stilu postigao nova dva gola u Premijer ligi, nakon odbitaka Frejzera Forstera u 45. i 74. minutu.

Pobedu su ipak upisali u nadoknadi vremena (3:2), opet sa penala, koji je ovoga puta precizno izveo Čarli Ostin, iako je na terenu bio i srpski reprezentativac.

Minimalan trijumf ostvario je Vest Bromvič golom Hala Robsona-Kanua protiv "zvezda prošlog kola" Barnlija (1:0), dok su nešto ubedljivije trijumfe upisali Votford protiv Bornmuta (2:0) pogocima Ričarlisona i Kapua, odnosno Lester protiv Brajtona (2:0) uz rani gol Okazakija, i kasniju potvrdu golom novajlije Megvajera u 54. minutu.