Borac sa "kreča" do tri boda (FOTO)

U sklopu 5. kola Premijer lige BiH na Gradskom stadionu u Banjaluci Borac je savladao ekipu Viteza rezultatom 1:0. U preostala dva meča koja su igrana u istom terminu Široki je porazio Mladost sa 3:1, dok je Zrinjski slavio u Tuzli 2:0.

Premijer liga BiH 5. kolo: Borac - Vitez 1:0 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Borac je do vodstva na Gradskom stadionu došao nakon što je golman Viteza Emir Ćutahija u šesnaestercu oborio Mahira Karića, sudija nije bio u dilemi i sigurno je pokazao na bijelu tačku.

Siguran izvođač sa "kreča" u 4. minuti bio je Goran Galešić.

Na otvaranju drugog poluvremena šansu da poveća rezultat iz odlične prilike propustio je napadač domaćih Mahir Karić.

Do kraja meča gosti iz Viteza su imali nekoliko izglednih kontri ali nije bilo promjene rezultata.

Utakmicu na Gradskom stadionu u Banjaluci je posmatralo 4.500 gledalaca.

Borac - Vitez 1:0 ( 1:0)
/Galešić 4/

Sastavi:

Borac: Avdukić, Galešić, Puzigaća, Radulović, Dujaković, Raspudić, Karić, Danilović, Janičić,
Veselinović, Mirković.

Vitez: Ćutahija, Stanić, Brekalo, Tipurić, Bibić, Karić, Ćosić, Miletić, Đerić, Šantić, Vranjić.

U preostala dva meča koja su igrana u istom terminu Široki je porazio Mladost sa 3:1, dok je Zrinjski golovima Filipovića slavio u Tuzli 2:0.

Široki je u utakmicu krenuo sa imperativom pobjede ali stvari se na početku nisu odvijale u željenom smjeru za izabranike Gorana Sablića.

Ekipa Mladosti je došla u vodstvo u 31. minutu kada se poslije gužve najbolje snašao Bojan Regoje, koji je u finišu meča dobio direktan crveni karton.

Domaća ekipa se brzo oporavila od šoka i krenula po izjednačenje do kojeg su stigli u 45. minuti preko Jurića. Široki je do vodstva došao u 60. minuti kada je Dino Ćorić lijepim lobom matirao Velića.

Čabraja je u 90. minuti postavio konačan rezultat.

Široki Brijeg - Mladost 3:1 (1:1)
/Regoje 31, Jurić 45, Ćorić 60, Čabraja 90/

U meču između domaće Slobode i aktuelnog šampiona Zrinjskog viđena je odlična utakmica za bh. prilike.

Igralo se otvoreno sa obje strane i nakon nekoliko dobrih prilka u strijelce se u 27. minuti iz slobodnog udarca upisao Filipović.