Nikome nije bilo do fudbala i slavlja ove večeri u Kataloniji.

Nikome nije bilo do fudbala ove nedelje uveče u Kataloniji.

Ne zbog toga što je Nejmar na nikad viđeni način otišao iz kluba.

Ne zbog toga što njegova adekvatna zamena nikako da stigne.

Čak ni zbog toga što je novi trener Ernesto Valverde debitovao porazom 1:5 u dva meča Superkupa sa najvećim rivalom, Real Madridom.

Sve bi večeras, od broja ljudi i atmosfere na tribinama, pa do izraza lica fudbalera "Blaugrane" bilo drugačije da njihov grad, Barselona, u četvrtak uveče nije bila meta novog terorističkog napada sa užasnim posledicama.

Od izlaska fudbalera Barselone i Betisa iz tunela, do njihovog povlačenja u isti nešto posle 22 časa, bilo je jasno da se nešto jako loše dogodilo. Crni florovi na dresovima služili su i kao nedvosmislena potvrda da se fudbal igrao u nedelji velike tragedije.

Utoliko, pobedi Barse od 2:0 (2:0) u 1. kolu Primere, pred svega 56.000 navijača, ne bi trebalo da se gleda u zube i traže manje, iako će to trener Valverde svakako uraditi u analizi utakmice u kojoj su na trenutke smotani i neorganizovani gosti imali dve-tri velike šanse da zatresu mrežu iza leđa Marka Andrea tera Štegena.

Ona je ostala netaknuta, za razliku od one na suprotnoj strani koju je 90 i kusur minuta uporno ciljao veliki Leo Mesi, a naciljali štoper Betisa, Alin Toska u 36. i Serđi Roberto u 39. minutu.

Za razliku od njih, Mesi je dva puta uzdrmao stavu, jednu u prvom iz slobodnjaka, drugu u drugom posle lepe akcije crveno-plavih.

/START SUDIJE ZA ISKLJUČENJE/

BCL

U prvoj utakmici dana, na "San Mamesu", Atletik Bilbao nije uspeo da slomi otpor povratnika u Primeru, tim Hetafea, koji je od 66. minuta igrao sa desetoricom zbog usljučenja Alvara Gerera.

Barselona je prošle sezone kao domaćin pobedila Betis 6:2, a pre toga 4:0, 3:1, 4:2, 4:2, 3:2 i 3:0 u nizu koji je započet posle remija 1:1 zabeleženog 13. maja 2007. godine.

Barselona: Ter Štegen - Semedo, Maskerano, Umtiti, Alba - Buskets, Roberto, Rakitić - Delofeu, Mesi, Alkaser.