Viktor Nemeš je prvak sveta!

Reprezentativac Srbije okitio se zlatom na Svetskom prvenstvu u rvanju grčko-rimskim stilom.

Viktor Nemeš je prvak sveta u rvanju grčko-rimskim stilom. Izvor: MN PRESS

Srpski rvač Viktor Nemeš (24) novi je prvak sveta u rvanju grčko-rimskim stilom (kategorija do 75 kilograma)!

On je prvog dana planetarnog šampionata u Parizu obezbedio medalju plasmanom u finale u dnevnom programu, da bi u ponedeljak uveče u borbi za zlato nadmašio Rusa Aleksandra Čekirkina, rezultatom 4:1.

Momak iz Sente prošle godine je osvojio srebro na Evropskom prvenstvu u Rigi, nakon čega je bio učesnik Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru. Ipak, nema sumnje da je sada ostvario najveći uspeh u karijeri.

Nemeš je na putu do finala savladao Iranca Saida Morada Abdvalija (2:1), Kazahstanca Maksata Jerežepova (3:1), Jermena Karapeta Čalijana (2:1) i u polufinalu Belorusa Kazbeka Kiolu, ubedljivim rezultatom 7:0.

Mikail Kadžaja u kategoriji do 98 kilograma je ostvario dve pobede i stigao do četvrtfinala, gde je bolji od njega bio Ukrajinac Dimitrij Timčenko - 2:8.

Timčenko je onda poražen u polufinalu i samim tim Kadžaja nije ušao u repesaž za bronzu.

Nikolaj Dobrev (do 85 kg) eliminisan je već u prvom kolu, izgubivši 1:2 od Poljaka Tadeuša Mihalika.